10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy [ZDJĘCIA]

  10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy [ZDJĘCIA]

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy [ZDJĘCIA]
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Po raz pierwszy w Łodzi zorganizowany został marsz pod hasłem "10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy". To część ogólnopolskiej kampanii, która ma zwrócić uwagę na tę chorobę, a także promować zdrowy styl życia.
  Uczestnicy wyruszyli z Pasażu Schillera i przemaszerowali ulicami: Piotrkowską, Struga, al. Kościuszki, Mickiewicza.

  - Aktywność fizyczna jest bardzo istotna, owe 10 tysięcy kroków to powinna być nasza podstawowa aktywność fizyczna - zaznacza Iwona Pietrzak, koordynatorka kampanii. - Trzeba tez pamiętać o tym, że cukrzyca typu drugiego wiąże się z otyłością.

  W akcji udział wzięła m.in. Magdalena Skiba z Łodzi. Sama nie choruje na cukrzycę, ale w rodzinie jest osoba, która cierpi na tę chorobę.

  - Siostra choruje od ośmiu lat, a zachorowała, gdy miała 12 lat - mówi Magdalena Skiba. - Jest pod opieka lekarska i walczy z chorobą. Nie jest to łatwa walka, a nie ułatwiają jej procedury. Musieliśmy wezwać pogotowie, gdyż siostra zasłabła, a lekarz najpierw pytał o ubezpieczenie medyczne, a dopiero potem zajął się chora. Tak nie powinno być.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »