10. urodziny kina Fenix w Łowiczu (Program)

  10. urodziny kina Fenix w Łowiczu (Program)

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  10. urodziny kina Fenix w Łowiczu (Program)

  ©Rafał Klepczarek

  Łowicki Ośrodek Kultury i DKF Bez Nazwy zapraszają na urodziny kina. Od dekady przy ul. Podrzecznej działa kino Fenix, które zastąpiło zamkniętą 13. lat temu "Bzurę".
  10. urodziny kina Fenix w Łowiczu (Program)

  ©Rafał Klepczarek

  Poniżej przedstawiamy szczegółowy program jubileuszowych obchodów.

  16. 09 (piątek) Premiera filmu SŁUGI BOŻE * reż. M.Gawryś, wyst. B.Topa, J.Kijowska, A.Woronowicz; Policjant bada sprawę młodej Niemki, członkini chóru gregoriańskiego, która rzuciła się z wieży kościoła we Wrocławiu. Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także niemiecka policjantka o polskich korzeniach.

  24. 09 (sobota) godz. 20.00 Unikatowy pokaz filmu niemego GABINET DOKTORA CALIGARI z 1920 r. z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu THE WASHING MACHINE (wstęp wolny)
  W latach 1912-1932 widzowie łowickich kin oglądali filmy nieme, którym towarzyszyli taperzy. Pobudzało to napięcie i atrakcyjność projekcji. Nawiążemy do tamtych czasów prezentując jedno z najwcześniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, które wywarło duży wpływ na rozwój kinematografii. To jeden z pierwszych filmów grozy.
  Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Łódzki Dom Kultury

  30.09 (piątek) Premiera filmu OSTATNIA RODZINA *
  reż. J.P.Matuszyński, wyst. A.Seweryn, D.Ogrodnik, A.Konieczna, A.Chyra; Historia rodziny Beksińskich zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek wprowadza się do swojego mieszkania. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość chłopaka powoduje, że matka, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

  7. 10 (piątek) Premiera filmu WOŁYŃ *
  reż. W.Smarzowski, wyst. M.Łabacz, A.Jakubik, W.Wasylik; Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Młoda Zosia Głowacka jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR.

  8.10 (sobota) Projekt W STARYM KINIE dedykowany Eugeniuszowi Bodo
  godz.14.00 (Nowy Rynek) odsłonięcie tablicy informacyjnej dot. kręconych scen do filmu PAWEŁ I GAWEŁ z 1938 r.
  godz.15.00 (kino Fenix) projekcja filmu PAWEŁ I GAWEŁ oraz spotkanie z aktorem Antonim Królikowskim – odtwórcą roli młodego E.Bodo w serialu TVP ( wstęp wolny)
  Projekt współfinansowany przez Filmotekę Narodową i realizowany wspólnie ze Sowarzyszeniem Historycznym im. 10 Pułku Piechoty

  21.10 (piątek) Premiera filmu PROSTA HISTORIA O MORDERSTWIE * reż. A.Jakubik, wyst. A.Chyra, K.Preiss, E.Lubos; To trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Podejrzenie pada na syna policjanta. Chcąc udowodnić swoją niewinność, chłopak musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą uwikłany był jego ojciec.

  24.10 (niedziela) godz.19.00 Koncert GRAŻYNA AUGUŚCIK GROUP (USA) * G. Auguścik to wokalistka, której siłą i barwą głosu zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku. Piszą o niezwykłym brzmieniu, swobodzie, własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji i świeżości. Czterokrotnie została uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn "Jazz Forum", a w jej muzyce istnieje idealna równowaga między emocjami i intelektem. Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie: Rob Clearfield - piano, John Kregor - gitara, Matt Ulery - bas, Jon Deitemyer - perkusja.

  4.11 (piątek) Premiera filmu KONWÓJ * reż. M.Żak, wyst. J.Gajos, R.Więckiewicz, Ł.Simlat; Tajemnicze zabójstwo w areszcie śledczym, zmowa milczenia i dociekliwy prokurator stopniowo odkrywający szokującą prawdę. Nie wszyscy mogą się pogodzić z takim scenariuszem.

  5.11 (sobota) godz.18.00 FINAŁ Koncert PAULA I KAROL * Znakomity zespół folkowy wywodzący się z Warszawy. Tworzą go Paula Bielski oraz Karol Strzemieczny. Zespół ma za sobą kilkaset koncertów w Polsce, w Europie (Wielka Brytania, Francja, Norwegia, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Czechy, Holandia) oraz w Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone, Kanada).W 2016 wydali singel i nagrali teledysk "Our Town" promujący zapowiadany 4 album o tym samym tytule. Materiał ten usłyszymy na urodzinach kina premierowo.

  11.11 (piątek) Premiera filmu PITBULL.NIEBEZPIECZNE KOBIETY * reż. P.Vega, wyst. P. Stramowski, A. Grabowski, M.Ostaszewska; Starcie starych i nowych bohaterów popularnego serialu i filmu z brutalnym, przestępczym światem „mafii paliwowej”.

  Ponadto:
  - zapraszamy na pokazy kina artystycznego podczas projekcji DKF Bez Nazwy: 14-16 X, 25-27 XI, 10-12 XII *
  - zapraszamy na projekcje w ramach projektu edukacyjnego „X Muza – Świat naszej wyobraźni” : 13 X Pierwsi ludzie na Księżycu wg H.G.Wellsa, reż.N. Juran, Anglia 1964, 16 XI Piknik pod wiszącą skałą, r.P. Weir, Australia 1975, 5 XII Miasto zaginionych dzieci, reż. J.P. Jeunet, M. Caro, Francja - Hiszpania 1994 (wstęp wolny)

  * pokazy i koncerty biletowane

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny