10-osobowy gang z Pabianic stanie przed sądem

  10-osobowy gang z Pabianic stanie przed sądem

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Akt oskarżenia w sprawie 10-osobowej szajki trafił już do Sądu Okręgowego w Łodzi

  Akt oskarżenia w sprawie 10-osobowej szajki trafił już do Sądu Okręgowego w Łodzi ©Grzegorz Gałasiński

  Na ławie oskarżonych zasiądzie 10-osobowa grupa, która siała postrach w Pabianicach i Rzgowie. Sprawcy napadali na mieszkańców oraz włamywali się do sklepów, hurtowni i mieszkań. Ich łupy były warte w sumie prawie 200 tysięcy złotych. Ponadto zrabowali 900 dolarów i 770 marek. Akt oskarżenia w ich sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi.
  Akt oskarżenia w sprawie 10-osobowej szajki trafił już do Sądu Okręgowego w Łodzi

  Akt oskarżenia w sprawie 10-osobowej szajki trafił już do Sądu Okręgowego w Łodzi ©Grzegorz Gałasiński

  Listę oskarżonych otwiera 35-letni Jakub K., z zawodu elektryk. Oficjalnie utrzymywał się z prac dorywczych i był na utrzymaniu rodziców. Wpadł w marcu 2012 roku po kradzieży felg aluminiowych. Podczas przesłuchania - ku zaskoczeniu śledczych - przyznał się do wielu przestępstw. Prokuratura jest w stanie udowodnić mu popełnienie 18 czynów.

  Zaczęło się w 2000 roku, gdy Jakub K. dowiedział się od ekonomisty Macieja K., pracującego w hurtowni papierosów w Pabianicach, o sposobach przewożenia pieniędzy do banku przez kierownika Tomasza K. Stąd pomysł, aby dogadać się z Tomaszem K. i zorganizować sfingowany napad.

  Z początku kierownik zgodził się na taki plan, ale potem zaczął zwodzić i się wycofywać. Jakub K. nie czekał. Przekazał sprawę swoim kompanom: Adamowi K. i Andrzejowi P., którzy podjechali pod hurtownię i poczekali, aż kierownik wyjdzie z niej z utargiem. Przystawili mu do głowy pistolet gazowy i zażądali pieniędzy. Doszło do szamotaniny, podczas której napadnięty oberwał w głowę pistoletem. Po tym ciosie porzucił reklamówkę z 32 tysiącami złotych i uciekł. Sprawcy odpalili 6 tys. zł Jakubowi K. i 1,5 tys. zł Maciejowi K. za "nagranie" sprawy.

  Znacznie większe łupy zgarnęli podczas włamania do hurtowni przy ulicy Piłsudskiego w Pabianicach. Jakub K. i Andrzej K. wtargnęli do niej po wyłamaniu drzwi. Ukradli 228 głowic do drukarek, 17 tonerów do kserokopiarek i drukarek oraz telefony i inne wyroby. Straty oszacowano na 101 tysięcy złotych.

  Ci dwaj sprawcy razem z Danielem K. postanowili napaść na Zofię K., o której dowiedzieli się, że przed wyjazdem do Niemiec chce podjąć z banku większą sumę gotówki. Zaczaili się na nią pod bankiem PKO BP przy ulicy Zamkowej w Pabianicach. Kobieta jednak nie wypłaciła pieniędzy i wróciła do swego mieszkania przy ulicy Łaskiej. Bandyci nie odpuścili.

  Według śledczych, pod drzwiami mieszkania Adam K. czyhał z pistoletem gazowym, zaś Jakub K. paralizatorem poraził Zofię K. w szyję. Kobieta wypuściła torebkę, którą bandyci zrabowali. Było w niej 1,8 tysiąca złotych, 170 marek i paszport.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kabaret

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  gang od aluminiowych felg.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo