Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

1186 uczniów szkół zawodowych z województwa łódzkiego ze stypendiami - od 6 tys. zł

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Stypendyści spotkali się w dwóch turach w Teatrze Wielkim w Łodzi - w czwartek (20 lutego) i w piątek (21 lutego). Gratulował im m.in. Grzegorz Schreiber, marszałek województwa.
Stypendyści spotkali się w dwóch turach w Teatrze Wielkim w Łodzi - w czwartek (20 lutego) i w piątek (21 lutego). Gratulował im m.in. Grzegorz Schreiber, marszałek województwa. Urząd Marszałkowski w Łodzi
1186 uczniów szkół zawodowych z województwa łódzkiego otrzymało w czwartek (20 lutego) i w piątek (21 lutego) listy gratulacyjne poświadczające przyznanie stypendium w projekcie realizowanym przez Urząd Marszałkowski. Wojewódzkie stypendium dla zawodowców jest nawet wyższe niż państwowe wsparcie, na które może liczyć prymus z liceum ogólnokształcącego.

Stypendyści spotkali się w dwóch turach w Teatrze Wielkim w Łodzi – w czwartek i w piątek. Gratulował im m.in. Grzegorz Schreiber, marszałek województwa.

Wysokość stypendium „Zawodowcy w Łódzkiem” to łącznie 6 tys. zł lub - dla ucznia niepełnosprawnego - 10 tys. zł (suma wsparcia przyznawanego na każdy z 10 miesięcy roku szkolnego 2019/2020). Te pieniądze zdobyła młodzież z techników oraz branżówek. Warunkiem wstępnym ubiegania się o stypendium była średnia ocen nie niższa niż 4,5 - biorąc pod uwagę przedmioty zawodowe.
Szansa na otrzymanie stypendium dla zawodowców wzrastała m.in., jeśli uczeń zdobywa wiedzę w którymś w fachów określanych jako strategicznych dla województwa (np. energetyka, informatyka, nowoczesny przemysł włókienniczy i mody) oraz odniósł sukces w tzw. olimpiadzie przedmiotowej.

Kinga, jedna z nagrodzonych uczennic, zdobywająca wiedzę w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu na kierunku technik budownictwa, zapowiedziała w czwartek, że stypendium przeznaczy m.in. na sprzęt i oprogramowanie komputerowe pomocne w projektowaniu budynków.

Wsparcie dla zawodowców są finansowane ze środków unijnych przy wkładzie budżetu województwa oraz państwa. Jego wysokość przekracza państwowe stypendia prezesa rady ministrów, przyznawane prymusom w szkołach kończących się maturą.
W miniony wtorek 235 uczniów liceów ogólnokształcących oraz techników z naszego województwa otrzymało w siedzibie Filharmonii Łódzkiej dyplomy poświadczające przyznanie wsparcia premiera w łącznej wysokości 3 tys. zł. To stypendium otrzymuje tylko jeden przedstawiciel szkoły - z najwyższą w niej średnią ocen lub wyjątkowy uzdolniony w którejś z dziedzin. Kandydatów typują samorządy uczniowskie, a zatwierdzają rady pedagogiczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki