120 małych łowiczan zamieszka w "Małym mieście", w którym...

  120 małych łowiczan zamieszka w "Małym mieście", w którym pozna wartość pieniądza

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  120 małych łowiczan zamieszka w "Małym mieście", w którym pozna wartość pieniądza

  ©Archiwum

  Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego wraz z łowicką fundacją "Czyń dobro" oraz władzami miasta realizuje projekt ekonomiczny skierowany do 120 dzieci w wieku 8-12 lat. Wydarzeniu patronuje redakcja "Dziennika Łódzkiego" oraz "Naszego Miasta".
  120 małych łowiczan zamieszka w "Małym mieście", w którym pozna wartość pieniądza

  ©Archiwum

  W ramach "Małego miasta" uczniowie łowickich podstawówek oraz powiatowej szkoły specjalnej od 15 do 19 października będą miały możliwość wcielenia się w role dorosłych. Będą pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Poprzez zabawę i działanie poznają wartość złotówki, nauczą się zarządzania własnym budżetem, a także tego, jak funkcjonuje gospodarka.

  Mieszkańcy "Małego miasta" będą spotykać się w godz.
  8.30 – 14.30 na warsztatach ekonomicznych w restauracji "Szkiełka" w parku nad Bzurą. Podczas zajęć milusińscy nie tylko w teorii, ale również w praktyce, przekonają się, jak funkcjonują dorośli w świecie ekonomii, dlatego do udziału w warsztatach będą zaproszeni przedstawiciele różnych zawodów, w które będą się wcielały dzieci, np. lekarz będzie mógł przyjmować pacjentów i za swoją pracę dostanie „wynagrodzenie”. Uczestnicy zajęć będą mogli wcielić się w policjanta, strażaka, rehabilitanta, stomatologa, fryzjera, kosmetyczkę, sprzedawcę, kucharza, czy mechanika.

  Za zarobione pieniądze na koniec warsztatów ich mali uczestnicy będą mogły dokonać prawdziwych zakupów w sklepie marzeń.
  Pięciodniowe spotkanie maluchów z ekonomią rozpocznie się o godz. 8.20 w poniedziałek (15 października) przemarszem uczestników z Nowego Rynku do restauracji na miejskich błoniach.

  W tym roku do projektu FBGK wytypowano trzy miasta. Oprócz Łowicza to Zakopane i Wejherowo.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo