15. Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po...

  15. Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle“

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Przewodniczącym jury będzie reżyser i scenarzysta Adam Guziński, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi

  Przewodniczącym jury będzie reżyser i scenarzysta Adam Guziński, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi ©MICHAL ROGALA

  Po raz 15., w Warszawie, odbędzie się 15. Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle“. Projekcje zaplanowano w kinie Iluzjon.
  Przewodniczącym jury będzie reżyser i scenarzysta Adam Guziński, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi

  Przewodniczącym jury będzie reżyser i scenarzysta Adam Guziński, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi ©MICHAL ROGALA

  Festiwal „Łodzią po Wiśle” cieszy się w stolicy dużym zainteresowaniem i ma swoich wiernych fanów. Szkoła Filmowa pokazuje na nim etiudy fabularne, dokumentalne, animacje, filmy operatorskie swoich studentów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia.

  Czytaj:Film studentki z "filmówki" na prestiżowym festiwalu w Annecy

  W tym roku filmy studentów Szkoły oceni jury w składzie: Adam Guziński (reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta; reżyser filmów „Chłopiec na galopującym koniu” oraz „Wspomnienie lata”), Adam Palenta (autor zdjęć filmowych, członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych; autor zdjęć do filmów Kuby Czekaja „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch), Jakub Tarkowski (reżyser, animator i rysownik; zadebiutował pełnometrażowym filmem „Jeż Jerzy”, pracował dla Moving Pictures Company przygotowując projekty do „Harry’ego Pottera IV” oraz jako animator efektów specjalnych do filmu „Królestwo niebieskie” Ridleya Scotta).
  Filmem otwarcia festiwalu będzie „Wspomnienie lata” Adama Guzińskiego – projekcja odbędzie się z udziałem twórców. W programie również pokaz wspólnego projektu studentów reżyserii powstałego pod opieką Jana Jakuba Kolskiego – „Kamienne chleby”. Obok projekcji – prezentacje, warsztaty i dyskusje.

  – Premierowe, kinowe pokazy filmów Szkoły Filmowej w Łodzi to istotne wydarzenie dla naszych studentów. Ich twórcy doświadczają bardzo ważnego elementu w procesie tworzenia filmów, jakim jest konfrontacja z widzem. To także promocja i początek festiwalowego życia dla wielu z nich i pierwsze nagrody – wyjaśnia mówi Krzysztof Brzezowski, szef festiwalu.

  Jury przyzna Grand Prix i nagrody w czterech kategoriach: najlepsza etiuda fabularna, dokumentalna, animowana oraz za najlepsze zdjęcia/ etiudę operatorską. Pierwsza edycja festiwalu „Łodzią po Wiśle” odbyła się w 2003 roku. Od początku założeniem organizatorów była promocja studentów Szkoły, konfrontacja ich twórczości z publicznością oraz środowiskiem filmowym.

  Czytaj:Łódzka Szkoła Filmowa. Prestiżowa nagroda dla przyjemnej animacji

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo