19. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run na mecie. Kto wygrał? Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Mołdawianka Lilia Fisikovici w skupieniu wysłuchała uwag dyrektora biegu Jacka Chmiela. My jesteśmy pod wrażeniem efektownego tatuażu najszybszej kobiety Fot. Grzegorz Gałasiński
Za nami wielce udany 19. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Najlepszy wynik na 10-kilometrowej trasie i tym samym zwycięzcą imprezy został Mateusz Kaczor z klubu Rltl Zte Radom. 25-letni zawodnik uzyskał czas 29.42. Pozostałe miejsca na podium zajęli biegacze z Ukrainy: drugi był 30-letni Mykola Mevsha – czas 30.12, a trzeci Dmytro Didovodiuk – czas 30.19.
4. Emil Dobrowolski (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) - 30.46, 5. Wambua Boniface Nduva (Kenia) - 30.59, 6. Kamil Jastrzębski (Duklanowski Team) - 31.13, 7. Tomasz Biskupski (Zabiegani w Kielcach) - 31.26, 8. Łukasz Więckowski (KS Start Pułaski) - 32.14, 9. Damian Skupiński (KB Warta Działoszyn) - 32.40, 10. Michał Drążek (Rajsport Active) - 32.40.
Na liście startowej było 3836 zawodników. Do mety dobiegło 3116 uczestników. Brawa dla Jacka Bauera (rocznik 1959), który z czasem 1.25,55 zajął miejsce 3116. W tym biegu nie wyniki były najważniejsze, ale sam udział.
Najszybszą kobietą była Lilla Fisikovici z Mołdawii, która reprezentowała barwy LKB Rudnik. Uzyskała czas 32.52. W stawce open zajęła 14 miejsce. Druga była Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) - 33.31, a trzecia Natalija Semenovych (Ukraina) - 34.02.
Nagrody otrzymali też zawodnicy z miejsc zawodników, którzy uplasują się na 100, 1000, 2000 i 3000 miejscu. Według datasport.pl miejsce nr 100 zajął Michał Horoszko, miejsce nr 1000 – Mariusz Olszewski, miejsce nr 2000 – Robert Jatczak (Klub Rossmann), miejsce nr 3000 – Aleksandra Cyzowska (Pędziskarby).

W Biegu Ulicą Piotrkowską klasyfikowane były także małżeństwa. Zwycięzcami tej kategorii zostali: Justyna Drążek (Buczek), Michał Drążek (Bełchatów). Mąż przybiegł w czasie 32.40, żona - 42.32. Drugie miejsce zajęli łodzianie: Agnieszka Wysocka (42.22) i Michał Wysocki (36.51).
Klasyfikację klubową wygrał team Morena Czołowa (czas 2.31,53). Barw tego teamu bronili: Mateusz Papierak, Dominik Wojtczak, Adam Lesień, Marta Bukowska, Robert Jasion, Marta Lebioda, Piotr Mikorenda, Marcin Więckowski, Joanna Karasińska. Drugi na mecie był team Olej Running Team: Konrad Grzyb, Dawid Jędrzejewski, Agata Pskit, Michał Szczepański, Grzegorz Kwiesielewicz, Sebastian Woźniak.
Na wielkie brawa zasłużyli najstarsi uczestnicy. W kategorii M70 pierwsze miejsce zajął Janusz Kosowski (rocznik 1952), który uzyskał czas 45.42. Drugi był Zbigniew Fiks (rocznik 1949) - 48.27, a trzeci Zbigniew Team (rocznik 1952) - 51.07. Na metę dotarły trzy panie w sile wieku: Jadwiga Wiktorek, Anna Kapuścińska, Janina Rosińska.
Czasy najszybszych 16-latków: Małgorzata Goźdź-Roszkowska (47.12) i Michał Brzeziński (37.32).
Najszybsi bliźniacy: 1. Krzysztof i Zbigniew Domańscy, 2. Tomasz i Paweł Szymala, 3. Zuzanna i Aleksander Ratalewscy, 4. Anna i Michał Dębscy, 5. Katarzyna Rogut i Joanna Zimińska.