19. edycja Konkursu im. prof. Jana Kodrębskiego. Praca Anny Grabarczyk najlepsza [ZDJĘCIA]

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Udostępnij:
W piątek odbyła się gala 19. edycji Konkursu im. prof. Jana Kodrębskiego

Anna Grabarczyk zwyciężyła w 19. edycji Konkursu im. prof. Jana Kodrębskiego na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (rozstrzygnięta edycja dotyczyła prac z zeszłego roku akademickim). Laureatka odebrała gratulacje i 1.000 euro nagrody, ufundowanej przez WPiA UŁ, podczas piątkowej gali w Pałacu Biedermanna w Łodzi. Nagroda przypadła jej za pracę pt. „Wpływ orzecznictwa strasburskiego na polski proces karny- wybrane zagadnienia”.

Laureatka, po ukończeniu studiów na prawie kontynuuje naukę na kierunku administracja. Jednocześnie pracuje jako prawnik w łódzkiej kancelarii. Pani Anna opiekuje się także zwierzątkami akwariowymi - ulubioną parą cierniooczków i krewetką Felicją.

- Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu stoi na straży przestrzegania i respektowania praw i wolności wymienionych w Europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka - opowiadała o swojej pracy laureatka. - Kontrola, którą sprawuje trybunał, jest szczególnie ważna w przypadku postępowania karnego, które najczęściej i najbardziej radykalnie ingeruje w prawa i wolności człowieka. Zawsze, gdy trybunał stwierdza, że badana regulacja lub brak regulacji u państwa członkowskiego narusza przepisy Europejskiej konwencji, w wyroku nakazuje poprawę tego stanu rzeczy. Ponadto trybunał wskazuje na to, jak należy rozumieć przepisy prawa, tak aby najpełniej chronić prawa człowieka.

Anna Grabarczyk podjęła również próbę zbadania u źródła, jak wyroki trybunału wpływają na działalność sędziów. Badanie polegało na przeprowadzeniu ankiety wśród sędziów sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.

Promotorem laureatki była dr hab. Joanna Połatyńska, prof. nadzw. UŁ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie