26. Finał WOŚP w Łodzi. Ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2018 roku?

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
Spokojny przebieg 26. finału WOŚP w naszym regionie (poza jedną kradzieżą puszki). Miejskie sztaby zaczęły informować o przeliczonych dziesiątkach tysięcy złotych

Wczoraj w dużych i małych miejscowościach województwa łódzkiego pojawili się wolontariusze zbierający datki do puszek w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dla wyrównania szans w leczeniu noworodków).

W miastach naszego regionu nie brakowało atrakcji, a później miejskie sztaby zajęły się przeliczaniem zebranych pieniędzy.

Wczesnym wieczorem sztab łódzki poinformował o ponad 50 tys. zł przeliczonych dotąd z puszek, dwa sztaby działające w Piotrkowie - o 50 tys. zł (z jednej czwartej oddanych przez wolontariuszy puszek) i 27 tys. zł. Wieczorne dane ze Skierniewic mówiły o 44,5 tys. zł, zaś z Radomska o 43 tys. zł (i w perspektywie dalszego liczenia - o szansach na nowy rekord w tym mieście).

Jak co roku, spory procent kwoty zebranej przez WOŚP będzie pochodził z licytacji prowadzonych w internecie. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, wystawiła m.in. zwiedzanie wystawy Leonardo da Vinci w EC1 (dawna elektrociepłownia, która przeszła rewitalizację). Cenę wywoławczą ustalono na 100 zł. Wczoraj wieczorem licytujący za zwiedzanie z Hanną Zdanowską chciał zapłacić 510 zł, jednak ta aukcja zakończy się dopiero w czwartek.

W Sulejowie już sprzedano - za 600 zł - kilkukilogramowy tort. W Sieradzu ciekawie przebiegała licytacja fotela prezydenta miasta.

Włączył się w nią burmistrz Błaszek Karol Rajewski. Licytacja z mieszkańcem Zduńskiej Woli trwała do ostatniej sekundy. Ostatecznie zwyciężył Rajewski, oferując 1600 zł. I ogłaszając, że Sieradza nie odda Zduńskiej Woli. Tym samym jeden dzień w towarzystwie prezydenta Sieradza Pawła Osiewały spędzi burmistrz Błaszek.

Kwota na ogólnopolskim koncie WOŚP w poniedziałek rano (stan na godz. 7:50) wyniosła 81 423 542 zł.

Jeden niesympatyczny incydent na terenie naszego regionu, związany z finałem WOŚP, odnotowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

- Wczesnym popołudniem do sklepu spożywczego przy ul. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi weszła osoba, która korzystając z nieuwagi personelu ukradła wystawioną tam puszkę na datki WOŚP - mówi mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik KWP w Łodzi.

Policjanci zajmują się wyjaśnianiem sprawy: m.in. sporządzaniem portretu pamięciowego złodzieja. Poza tym incydentem Joanna Kącka oceniła przebieg 26. finału WOŚP jako bardzo spokojny.

Współpraca: KR, TS, GREG, BED, JD, RK

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
ŁodzianinPK
dlaczego nazywasz mnie pajacem - czy dlatego, że czujesz się bezpieczny za swoim ekranikiem?
J
Jak rozliczane jest paliwo
i zużycie aut na wyjazd niezwiązany z działalnością statutową? Czy strażacy wzięli urlopy na ten dzień? Odpowiedz. A potem możesz bredzić o zebranych pieniądzach...
ł
łodzianinPK
...zatem ani Ty anie żaden z Twoich bliskich nie powinien korzystać ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę - niech Cie uleczą w Toruniu - też dostali 70 melonów jak to napisałeś.
O
Owsiaków
i inny umoczonych w interesie...
G
Gość
Czy takie samochody nie powinny być utrzymywane w gotowości bojowej? ...Ot i cała mentalność Owsikowych wyznawców. Bawmy się. Koszty się nie liczą. A Owsik się zanosi ze śmiechu i zwilża plec do liczenia ile skapnie mu do kieszeni. Pewnie nie jeden Złoty Melon...
J
Ja85
innego miłośnika anusów ministrantów i dzieci.
Dodaj ogłoszenie