Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Aida Stępniak
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Weekend z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier w Łodzi jest największą tego rodzaju imprezą w naszym kraju i regionie Europy. Festiwal, który początkowo funkcjonował pod nazwą Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu, ma tradycję sięgającą 1991 roku.

Ubiegłoroczną, 27. odsłonę wydarzenia odwiedziło według organizatorów ponad 20 tysięcy gości. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mogli brać udział w takich atrakcjach jak strefa komiksu, strefa gier, strefa targowa, międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową, wystawy, warsztaty i przedsięwzięcia edukacyjne, strefa Star Wars, strefa Manga Corner, konkurs Cosplay.

Nie zabraknie także międzynarodowych gości. Zapowiadany jest przyjazd takich artystów jak Jim Lee, Howard Caykin, Achdé, Grzegorz Rosiński, Guy Delisle, Simon Bisley, Sylvain Runberg, Koren Shadmi, Silvio Camboni, David Roach, Alice Milani, Joël Alessandra, David Lloyd, Will Simpson, Otto Schmidt, Berliac, Grazia la Padula, Tony Sandoval oraz Ingo Römling.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017 [PROGRAM, CO, GDZIE, KIEDY?]

W strefie komiksu uczestnicy festiwalu będą mieli okazję spotkać się ze scenarzystami, rysownikami, wydawcami i znawcami komiksu (w ubiegłych latach można tam był spotkać takie osobistości jak Jean Giraud, Milo Manara, Stan Sakai, Simon Bisley, Dave McKean, Norm Breyfogle, Henryk Jerzy Chmielewski, Tadeusz Baranowski, Bohdan Butenko, Szarlota Pawel czy Janusz Christa). W strefie gier będą odbywać się turnieje w gry komputerowe, konsolowe, planszowe oraz spotkania z twórcami, wydawcami i badaczami gier. W strefie targowej będzie możliwość nabycia nowych i starych komiksów z całego świata, książek, gadżetów i gier oraz zapoznania się z ofertą producentów profesjonalnego sprzętu dla grafików. W strefie Star Wars miłośnicy Gwiezdnych Wojen będą mieli okazję do wzięcia udziału w spotkaniach, panelach dyskusyjnych i wystawach, zaś strefa Manga Corner kierowana jest do fanów japońskich komiksów. Nie zabraknie także wystaw (zlokalizowanych również poza Atlas Areną) warsztatów oraz przedsięwzięć edukacyjnych, przy okazji festiwalu odbędą się także dwa konkursy: międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową na nieprzekraczającą 8 stron pracę o dowolnej tematyce oraz konkurs Cosplay, którego uczestnicy walczą o nagrodę za najlepsze przebranie za postać z mangi, anime, gier i lub komiksu.

28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier rozpocznie się w piątek 15 września, większość wydarzeń będzie odbywać się w Hali Atlas Arena (ul. Bandurskiego 7). Trzydniowy bilet normalny kosztuje 28 zł, bilet jednodniowy 15 zł, bilety ulgowe w cenie 15 zł za trzydniową, 5 zł za jednodniową wejściówkę. W Centrum Nauki i Techniki „EC1 Łódź - Miasto Kultury” (ul. Targowa 1/3) będzie można oglądać wystawy towarzyszące festiwalowi: „Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela - Instytut Wszechzbytków profesora Talenta”, „Wielka brytyjska sztuka komiksowa”, wystawę konkursu na krótką formę komiksową 28. MFKiG”, „Klasycy z Bydgoszczy - Nowakowski, Janicki, Wróblewski, Michalski i Różański” oraz wystawę Tomasza Tomaszewskiego „Łódź w komiksie”.

Impreza potrwa do niedzieli 17 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki