Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

29. Wyścig Solidarności z metą w Łodzi, po pokonaniu 720 km

Dariusz Kuczmera
Kolarze na ulicy Piotrkowskiej w poprzedniej edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków
Kolarze na ulicy Piotrkowskiej w poprzedniej edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków Krzysztof Szymczak
7 lipca na mecie w Łodzi poznamy zwycięzcę 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Przewodniczący komitetu organizacyjnego wyścigu Waldemar Krenc w czwartek w pasażu Schillera przedstawił szczegóły nadchodzącej imprezy.

29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków po raz czwarty z rzędu otrzymał kategorię 2.2 UCI, wystartuje 4 lipca.

I etap: 4 lipca przed południem, Sanok – Sędziszów Małopolski (91,5 km)

II etap: 4 lipca po południu, Strzyżów – Krosno (100,3 km)

III etap: 5 lipca, Jasło – Stalowa Wola (145,6 km)

IV etap: 6 lipca, Nowy Sącz – Jaworzno (197,9 km)

V etap: 7 lipca, Kielce – Łódź (185 km). Na ostatnim etapie będą trzy lotne finisze w Końskich, Opocznie i Koluszkach oraz premie górskie w Czarnieckiej Górze (na 29 km) i w Łodzi 16 km przed metą, która powstanie w Pasażu Schillera.

Łącznie kolarze będą mieli do przejechania 720,3 km.
Tradycyjnie, już po raz dziesiąty, odbędą się także Miniwyścigi Solidarności dla najmłodszych kolarzy: 4 lipca w Sanoku, Sędziszowie Małopolskim, Strzyżowie i Krośnie, 5 lipca Jaśle i Stalowej Woli, 6 lipca w Jaworznie, 7 lipca na Piotrkowskiej w Łodzi.
Zapisy na Miniwyścigi http://www.wyscig.com.pl/. Te zawody dla najmłodszych dostarczają wielu wrażeń biorącym w nich udział dzieciom, ale jeszcze większe dopingującym rodzicom. Tak zaczynali najlepsi kolarze.

Zwycięzcą poprzedniego wyścigu w 2017 roku był Mateusz Komar z ekipy Voster Uniwheels. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o 10 sekund Pawła Cieślika (Elkov) oraz o 16 sekund kolegę z drużyny Adama Stachowiaka.

Pierwszym zwycięzcą premierowego wyścigu w 1990 roku był Polak Czesław Rajch. Tomasz Brożyna wygrał wyścig aż czterokrotnie – w 1990, 1996, 1998 i 1999 roku. – Każde zwycięstwo było dla mnie równie ważne. Nie wyróżniłbym żadnego z nich. Stając na starcie zawsze myślałem o wygranej. To w końcu prestiżowy wyścig – mówił.

Tradycyjnie na trasie wyścigu pojawi się wielu wybitnych sportowców - olimpijczyków także z innych dyscyplin. Dyrektorem wyścigu jest alfa i omega kolarstwa Tadeusz Skorek. Biuro wyścigu prowadzą Anna Twardowska i Katarzyna Lewandowska. Organizatorem wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig.
Patronat nad Wyścigiem Solidarności i Olimpijczyków sprawuje redakcja Dziennika Łódzkiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki