36. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w maju

  36. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w maju

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  36. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w maju

  ©szkoła filmowa

  36. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w dniach 14-20 maja. Jego organizatorem jest, tradycyjnie, łódzka Szkoła Filmowa.
  36. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w maju

  ©szkoła filmowa

  Festiwalowe spektakle prezentowane będą na scenach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej oraz Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych.

  Na festiwalu widzowie zobaczą dyplomy Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział zamiejscowy AT Warszawa), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (wydział zamiejscowy AST w Krakowie), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu, Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi.

  Wkrótce ogłoszony zostanie program festiwalu.
  Każda ze szkół przywiezie do Łodzi po kilka przedstawień dyplomowych studentów czwartego roku uczelni. W tym sezonie łódzka Szkoła Filmowa zrealizowała „Operetkę” Witolda Gombrowicza w reż. Waldemara Zawodzińskiego, „Przebudzenie wiosny” Franka Wedekinda w reż. Kuby Kowalskiego i dyplomowy film aktorski „Monument” w reż. Jagody Szelc (premiera w maju).

  Zapowiada się ciekawa konkurencja z innymi szkołami – w Warszawie powstał m.in. „Otello” w reż. Grażyny Kani, „Rewizor. Będzie wojna!” w reż. Anny Augustynowicz, w Krakowie „Gwałt na Lukrecji” w reż. Marcina Libery i „Efekt” w reż. Agnieszki Glińskiej, a we Wrocławiu „Bahamut” w reż. Wojciecha Kościelniaka czy „Niewina” w reż. Pawła Miśkiewicza.

  Zobacz skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo