Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

36. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w maju

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
szkoła filmowa
36. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w dniach 14-20 maja. Jego organizatorem jest, tradycyjnie, łódzka Szkoła Filmowa.

Festiwalowe spektakle prezentowane będą na scenach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej oraz Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych.

Na festiwalu widzowie zobaczą dyplomy Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział zamiejscowy AT Warszawa), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (wydział zamiejscowy AST w Krakowie), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu, Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi.

Wkrótce ogłoszony zostanie program festiwalu. Każda ze szkół przywiezie do Łodzi po kilka przedstawień dyplomowych studentów czwartego roku uczelni. W tym sezonie łódzka Szkoła Filmowa zrealizowała „Operetkę” Witolda Gombrowicza w reż. Waldemara Zawodzińskiego, „Przebudzenie wiosny” Franka Wedekinda w reż. Kuby Kowalskiego i dyplomowy film aktorski „Monument” w reż. Jagody Szelc (premiera w maju).

Zapowiada się ciekawa konkurencja z innymi szkołami – w Warszawie powstał m.in. „Otello” w reż. Grażyny Kani, „Rewizor. Będzie wojna!” w reż. Anny Augustynowicz, w Krakowie „Gwałt na Lukrecji” w reż. Marcina Libery i „Efekt” w reż. Agnieszki Glińskiej, a we Wrocławiu „Bahamut” w reż. Wojciecha Kościelniaka czy „Niewina” w reż. Pawła Miśkiewicza.

Zobacz skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki