5 bramek GKS-u Bełchatów w meczu sparingowym

Bogusław Kukuć
Krzysztof Szymczak
W piątek na stadionie przy ul. Sportowej w Bełchatowie w meczu kontrolnym piłkarze PGE GKS Bełchatów pokonali drugoligową Pogoń Siedlce 5:0 (2:0).

Już do przerwy prowadzenie gospodarzy mogło być znacznie wyższe, ale po strzałach Miroslava Bożoka i Tomasza Wróbla piłka trafiła w słupek. Dopiero po upływie pół godziny wynik otworzył Dawid Nowak, po podaniu Macieja Mysiaka. Druga bramka był też dziełem Nowaka, który strzałem pod poprzeczkę uwieńczył efektowny rajd w pole karne Łukasza Bociana. Najlepszą sytuację dla drugoligowców zmarnował były napastnik m.in. ŁKS Adam Czerkas.

Po przerwie gospodarze w pięć minut zdobyli trzy bramki: Szymon Sawala głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Damian Zbozień głową po centrze Kamila Kosowskiego oraz ponownie Sawala (asystę zaliczył Joshua Balogun).

PGE GKS BEŁCHATÓW - POGOŃ SIEDLCE 5:0 (2:0)

Gole: Dawid Nowak 32, 39, Szymon Sawala 52, 56, Damian Zbozień 53.

Bełchatów: Krakowiak - Bocian (63 My-siak), Zbozień, Lacić (46 Witasik), Mysiak (46 Kosowski) - Wróbel, Baran (46 Szmatiuk), Sawala, Božok (46 Zawieja), Buzała (46 Balogun) - Nowak (46 Żewłakow).

Siedlce: Kozaczyński (63 Budzikur) - Mu- dent (46 zawodnik testowany I), Lendzion, Rodak, Guzek (46 Krystosiak) - Kwiatkowski, Paczkowski (69 Pucyk), Marczak (86 Michalak), Kosmalski (84 Rytel), Dziewul-ski (73 zawodnik testowany II) - Czerkas (31 Demianiuk, 60 Konasiuk).