500 Plus i 300 Plus Nowe wnioski 500 plus na dziecko. Kiedy wypłaty 500 PLUS! Wnioski 500 Plus przez internet 13.07.2019

Matylda WitkowskaZaktualizowano 
Jak zmieniają się zasady 500 plus w 2019 roku? Pixabay
Zmiany w 500 Plus od lipca 2019. Kiedy wypłaty 500 PLUS? Zmiany w wypłatach "Rodzina 500 plus" budzą wątpliwości wśród wielu rodziców. Wnioski 500 Plus przez internet. Wnioski na nowych zasadach można składać od 1 lipca. W sierpniu będzie można złożyć tradycyjny wniosek w formie papierowej. Jakie zmiany zostały wprowadzone w programie 500 plus? Informacje poniżej.

500 PLUS ZMIANY W WYPŁATACH 1.07.2019

Od 1 lipca przyjmowane będą wnioski o świadczenie 500 plus na nowych zasadach.

Dlatego osoby, które mają świadczenia na drugie i kolejne dziecko, powinny teraz złożyć jeden wspólny wniosek na wszystkie dzieci. Informacja o przyznanym świadczeniu przyjdzie na mejla.

500 plus: zmiany

Osoby, które mają obecnie ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dzieci do 30 września 2019 r., od 1 lipca 2019 r. winny złożyć jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. W związku z tym, osoby te będą miały ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500+) od 1 lipca 2019 r., natomiast na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do 30 września 2019 r.) od 1 października 2019 r.

Likwidacja kryterium dochodowego -  500 PLUS będzie niezależne od wysokości dochodów osiąganych przez członków rodziny. W związku ze zniesieniem kryterium dochodowego rodzice nie będą już musieli dokumentować swojej sytuacji dochodowej.

Likwidacja procedury ustalania alimentów od drugiego rodzica, w przypadku wniosków składanych przez osoby samotnie wychowujące dzieci. Samotny rodzic nie będzie musiał przedstawiać tytułu wykonawczego w sprawie alimentów od drugiego rodzica.

Wydłużony okres świadczeniowy. Świadczenie wychowawcze będzie przyznane do dnia 31 maja 2021, co oznacza że rodzice nie będą musieli składać wniosków w 2020 roku. Dopiero w celu uzyskania świadczenia na okres od dnia 1 czerwca 2021 r., trzeba będzie złożyć kolejny wniosek, drogą elektroniczną już od lutego 2021 r.

Brak decyzji administracyjnej. Przyznanie świadczenia wychowawczego, nie wymaga wydania decyzji, organ przesyła wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia wychowawczego na wskazany adres poczty elektronicznej. Ważne, aby składając wniosek o 500+ podać swój adres poczty elektronicznej e-mail, wówczas informacja o przyznaniu świadczenia zostanie przesłana na ten adres.

Wprowadzenie 3 miesięcznego terminu liczonego od dnia urodzenia dziecka, na złożenie wniosku o 500 Plus (dotyczy dzieci urodzonych po 30 czerwca). Jeżeli rodzic złoży wniosek w terminie 3 miesięcy od daty narodzin dziecka, to świadczenie to otrzyma od daty jego narodzin  (z wyrównaniem za ten okres ).

Wprowadzenie rozwiązania pozwalającego na przyznanie, z zachowaniem ciągłości świadczenia wychowawczego drugiemu z rodziców dziecka, w przypadku śmierci rodzica, któremu świadczenie zostało przyznane na dany okres lub który zmarł przed rozpatrzeniem złożonego wniosku. Jeżeli wniosek drugiego rodzica zostanie złożony w ciągu 3 miesięcy od śmierci 1 rodzica, to prawo do świadczenia przyznaje się począwszy od dnia śmierci.

Wnioski 500 PLUS przez Internet złożymy za pośrednictwem:

  • Systemów teleinformatycznych banków
  • Portalu informacyjno-usługowego emp@tia: www.empatia.mpips.gov.pl
  • Platformy Usług Elektronicznych ZUS: www.zus.pl/pue

Ponieważ na 500 plus nie będzie obowiązywać już kryterium dochodowe, od 1 lipca nie trzeba już będzie składać dokumentów świadczących o dochodach. Samotni rodzice nie będą też musieli dokumentować zasądzonych alimentów.

Świadczenia będą ustalane do końca maja 2021 roku, a to oznacza, że nie będzie trzeba składać wniosków w roku przyszłym.

Od 1 sierpnia można będzie także składać wnioski papierowe o 500 Plus w punktach przyjęć wniosków Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi, tzn. przy ul. Urzędniczej 45, ul. Drewnowskiej 5, Krzemienieckiej 2B, ul. Piotrkowskiej 110 oraz 153, Piłsudskiego 100 i Politechniki 32.

500 plus: do kiedy wniosek?

Dla dzieci urodzonych po 30 czerwca można będzie złożyć wniosek w ciągu trzech miesięcy i otrzymać je z wyrównaniem od ich urodzenia.

Osoby, które złożą wnioski w lipcu i w sierpniu otrzymają je najpóźniej do końca października z wyrównaniem od lipca.

Dzięki zmianom więcej dzieci w regionie otrzyma w tym roku świadczenie 500 plus. Tylko w Łodzi będzie to około 100 tys. dzieci, czyli o 30 tys. zł więcej niż do tej pory.

Od 1 lipca można też składać na tych samych platformach wnioski na kolejny okres o pomoc dla ucznia 300 + świadczeń rodzinnych i z funduszu alimentacyjnego.

WNIOSKI O 500 PLUS W ŁODZI

W sierpniu 2019 roku UMŁ uruchamia dodatkowe punkty przyjmowania wniosków o 500 Plus.
Dodatkowe lokalizacje:

Bałuty:

  • Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Urzędnicza 45
  • Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Drewnowska 5

Polesie:

  • Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Krzemieniecka 2B

Śródmieście:

  • Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Piotrkowska 153
  • Łódzkie Centrum Kontaktów z Mieszkańcami, ul. Piotrkowska 110

Widzew:

  • Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, al. Piłsudskiego 100
  • Centrum Obsługi Mieszkańców, al. Piłsudskiego 100

Górna:

  • Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, al. Politechniki 32

W sierpniu 2019 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców będą pracować od poniedziałku do piątku od godz. 8 - 17.

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW 500 PLUS

  • Termin złożenia wniosku - termin rozpatrzenia wniosku i wypłata
  • lipiec-sierpień 2019 r. - wypłata do 31 października 2019 r. (z wyrównaniem od lipca 2019 r.)
  • wrzesień 2019 r. - wypłata do 30 listopada 2019 r. (z wyrównaniem od lipca 2019 r.)
  • październik 2019 r. - wypłata do 31 grudnia 2019 r.
  • listopad 2019 r. - wypłata do 31 stycznia 2020 r.
  • grudzień 2019 r. - styczeń 2020 r.
  • wypłata do 29 lutego 2020 r.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 58

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

,,..matka trójki dzieci zainwestowała dwa 500.plus na stronie systemzarabiania.pl

teraz ma dochody powyzej 12tys. co miesiac..

G
Gość
2019-06-15T14:25:49 02:00, Gość:

18 latki , studenci , emeryci w październiku głosować na PSL chcą dać 500 plus dla pełnoletnich uczniów i studentów oraz emeryturę bez podatku także do urn zapraszam .

2019-06-23T15:33:27 02:00, Gość:

Tylko PIS!!!! A nie PSL!!!

Dla mnie PSL :)

G
Gość
2019-06-10T17:10:09 02:00, Gość:

40latkowie pracuja.a 20latkowie dzieci robia na kase tyle!!!

2019-06-10T18:01:15 02:00, Angela:

Zal ci dupsko sciska ze musisz pracowac a taka mama jak ma wiecej dzieci w domu je wychowuje ???

2019-06-13T21:19:07 02:00, Andzia:

Żal ściska dupe ja mam 500 na czwórkę dzieci i pracuje to teraz tak ci scisnie że się nie wysrasz

Co za słwonictwo jak wspaniale to brzmi Miodek sie chyba za głowę łapie :) czy takie słowa są w ogóle w słowniku? 💭

G
Gość

...Praca online przed komputerem 24.300zł/miesięcznie zapisz sie tu: http://zarobmilion.pl

C
Człowiek wolny

PiS PO- jedno zło... Pamiętajcie ludzie, którzy głosują na PiS, że łatwiej zlikwidować bezsensowne podatki, takie jak PIT, CIT, VAT, oraz wiele innych podatków które szkodzą gospodarce, pobierać tylko symboliczną kwotę podatku, np. 300 zł miesięcznie jako podatek liniowy, otworzyć rynek i dać się ludziom wzbogacić poprzez PRACĘ, a nie dawać socjale typu 500 , 300 i inne plusy, bo państwo jeżeli chce dać jakiekolwiek pieniądze, musi zabrać więcej. Jako że mam zamiar w przyszłości założyć partię o nazwie Ruch Społeczny Młodych, przygotowałem kilka pomysłów jak pomóc polskiej gospodarce:

1. Zlikwidować podatek dochodowy, ponieważ jest on karą za pracę

2. Wprowadzić podatek liniowy w wysokości około 300-500 zł miesięcznie na wojsko, policję, sądy, administrację państwową i samorząd. Obecna forma podatków jest zła, uważam, jest to wyzyskiwanie obywatela, kiedy państwo zabiera więcej im więcej człowiek zarabia.

3. Zmniejszyć biurokrację, zlikwidować zasiłki, ponieważ uważam, że żyje się z pracy a nie z zasiłków. Gdy już obniżymy podatki, Polacy będą mogli sie bogacić, zasiłki socjalne nie będą potrzebne, ponieważ od czegoś są jeszcze organizacje charytatywne i non-profit, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, śmiało może zwrócić się do organizacji typu Caritas, WOŚP, oraz korzystać z akcji typu Szlachetna Paczka. Pomoc potrzebującym jest ważna, jednakże nie powinno się tym zajmować państwo, ponieważ państwo w znacznej mierze marnuje pieniądze a nie je inwestuje. Jak już mówiłem wcześniej, jeżeli państwo chce dać jakieś pieniądze, najpierw musi opłacić urzędnika, który zajmie się danym zasiłkiem.

4. Otworzyć rynek. Ludzie mają prawo działać sami, pracować, zakładać własne przedsiębiorstwa, nawet po kilka na raz, mogą się zajmować w życiu czymkolwiek, byleby pracowali, jeżeli są w stanie. Państwo nie ma prawa zabierać człowiekowi więcej, tylko dlatego, że ma kilka firm. Polski obywatel ma prawo być w końcu bogaty, ponieważ praca w końcu przynosi zyski a nie haracz dla państwa.

5. Zlikwidowanie przymusu składek ubezpieczeniowych oraz emerytalnych- jeżeli ktoś uważa, że ma na tyle pieniędzy żeby móc dostanio na emeryturze- niech nie płaci ZUSU, jeżeli ktoś uważa, że jeszcze nie ten moment, żeby przestać płacić ZUS- niech płaci. Niech człowiek robi co chce.

6. Wyjść z UE i rozpocząć handel z krajami sąsiednimi, szczególnie reaktywować wymianę handlową z Białorusią.

Mimo iż mam dopiero 18 lat, widzę, że Polska jest w ruinie, mamy gigantyczny dług do spłacenia plus zobowiązania dla emerytów, jednakże nie mam zamiaru opuszczać kraju, chcę zostać i tu działać dla dobra Polski. Mam nadzieję, że ludzie czytający mój komentarz dotrą wreszcie do wniosku, że Polska ma szansę się rozwinąć, tylko musi wziąć się porządnie do pracy, a raczej każdy obywatel powinien zabrać się do uczciwej pracy i napędzać nasz kraj.

Dziękuję za uwagę.

G
Gość

Praca przed komputerem w domu 17.400zł miesiecznie lub więcej

zapisz się na stronie: forom.pl

spełnij swe marzenia, wakacje dzieki wygodnej pracy liczba miejsc ograniczona

K
Kinia

J.bane patusy żyjące na cudzy koszt!!!

G
Gość
2019-06-15T14:25:49 02:00, Gość:

18 latki , studenci , emeryci w październiku głosować na PSL chcą dać 500 plus dla pełnoletnich uczniów i studentów oraz emeryturę bez podatku także do urn zapraszam .

Tylko PIS!!!! A nie PSL!!!

G
Gość
2019-06-10T17:06:43 02:00, Gość:

Nieroby i dziecioroby dostaja kase bez pracy za nic i jeszcze narzekaja!!!

2019-06-10T17:59:19 02:00, Angela:

Sam jestes nie robem glombie

2019-06-11T21:57:18 02:00, Gość:

A wychowywanie dzieci i zajmowanie sie nimi 24 na dobę i domem to sie równa z pracą zarobkową przeczytaj sobie w prawie rodzinnym itd

Z mężem na zmiany dzieci do żłobka przedszkola lub szkoły a ty wypieprzaj do roboty śmierdzący leniu . My tak robimy wiec się da

G
Gość

18 latki , studenci , emeryci w październiku głosować na PSL chcą dać 500 plus dla pełnoletnich uczniów i studentów oraz emeryturę bez podatku także do urn zapraszam .

G
Gość
2019-06-10T17:06:43 02:00, Gość:

Nieroby i dziecioroby dostaja kase bez pracy za nic i jeszcze narzekaja!!!

2019-06-10T17:59:19 02:00, Angela:

Sam jestes nie robem glombie

2019-06-11T21:57:18 02:00, Gość:

A wychowywanie dzieci i zajmowanie sie nimi 24 na dobę i domem to sie równa z pracą zarobkową przeczytaj sobie w prawie rodzinnym itd

Jeszcze nie tak dawno do pracy się chodziło dzieciaki do szkoły odprowadzalo i domem zajmowało.dawalo się rady a dziś te młode mamy nie radzą sobie z niczym..dwójką dzieci ich przerasta bo tyle mają przy nich roboty i są ciągle zmęczone..a co będzie jeśli faktycznie braknie kiedyś kasy na 500 ?

A
Andzia
2019-06-10T17:10:09 02:00, Gość:

40latkowie pracuja.a 20latkowie dzieci robia na kase tyle!!!

2019-06-10T18:01:15 02:00, Angela:

Zal ci dupsko sciska ze musisz pracowac a taka mama jak ma wiecej dzieci w domu je wychowuje ???

Żal ściska dupe ja mam 500 na czwórkę dzieci i pracuje to teraz tak ci scisnie że się nie wysrasz

G
Gość
2019-06-11T10:59:49 02:00, rencista:

nie PIS daje tylko my polacy ciezko pracujacy nawet rencista niepelnosprawny co ma przez chorobe groszowa rente ,czy to sprawiedliwe bo wedlug mnie nie,niech daja wszystkim,a nie tylko na dzieci

Na wszystkich .A co dorosły sam siebie nie utrzyma zdrowy. Jak piszecie komentarze typu trzeba była nie robic A nie teraz brać lub narzekać ze dzieci to wydatek. To ci którzy sa chorzy lub maja renty jakies za nieudolstwo swoje lub wypadek to co to niedorajdy zyciowe ? Ebnij się w mózg

G
Gość
2019-06-11T18:51:25 02:00, Gosc:

A ja sobie nie będę w wiązać kuli u nogi za 500 zł siedzieć w pampersach wiecznie zmęczona zero snu a potem użerać się ze szkołą odprowadź dzieciaka przyprowadź odrób lekcje przyszykuj ciuchy idź na wywiadówkę itd itp

Macierzyństwo to zwykłe niewolnictwo......

2019-06-11T21:58:53 02:00, Gość:

To nie miej dzieci nie wychowuj i nie narzekaj

Popieram nie miej dzieci. Bo dla ciebie widać dziecko to przeszkoda w życiu może mama ci tak mówiła ???

T
Tf
2019-06-12T23:19:39 02:00, G:

Do roboty na trzy zmiany patologiczne dziecioroby a nie łapska wyciągać po socjal jeszcze wam się naleje do dupy teraz gdzie nie spojrzysz to jedno dziecko uczy się chodzić następne w wózku a kolejne w brzuchu u patologicznej mamusi wiem bo sam znam takich osobiście i nie dlatego decydują się na kolejne dziecko bo tak je kochają tylko bo gdyby nie 500 plus to zdechli by z głodu podejrzewam ze jak skończy się to patologiczne eldorado to domy dziecka będą pełne niestety

Jebnij się w ten pusty łeb!!

Dodaj ogłoszenie