MKTG SR - pasek na kartach artykułów

68,6 mln zł na rozbudowę strefy inwestycyjnej w Radomsku w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
O dofinansowaniu dla Radomska na rozwój strefy inwestycyjnej mówiła Anna Milczanowska, posłanka PiS
O dofinansowaniu dla Radomska na rozwój strefy inwestycyjnej mówiła Anna Milczanowska, posłanka PiS Jacek Drożdż
68,6 mln zł dla Radomska na rozbudowę strefy inwestycyjnej. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

68,6 mln zł na rozbudowę strefy inwestycyjnej w Radomsku

Miasto Radomsko otrzymało dofinansowanie w wysokości 68,6 mln zł na rozbudowę strefy inwestycyjnej w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W czwartek, 5 października, o dofinansowaniu mówiła Anna Milczanowska, posłanka PiS, podczas konferencji zorganizowanej w Urzędzie Miasta Radomska.

- Tak dużego jednorazowego dofinansowania dla Radomska jeszcze nie było. Dozbrojenie strefy ekonomicznej, nowe zakłady, nowe miejsca pracy to potężny rozwój dla miasta Radomsko, na którym wszystkim nam zależy - podkreślała Anna Milczanowska.

- Otwarcie nowych terenów przemysłowych jest niezwykle ważne dla dalszego rozwoju miasta. Dzięki temu będą mogły lokować się nowe firmy, które dadzą zatrudnienie naszym mieszkańcom. Pozwoli nam to powiększyć dotychczasową strefę, ale także tę, która powstaje przy ul. Sucharskiego – mówiła Monika Andrysiak, wiceprezydent Radomska.

Jakie inwestycje miasto zamierza przeprowadzić dzięki pozyskanemu dofinansowaniu? Planowane jest połączenie strefy znajdującej się przy autostradzie A1 z ul. Krasickiego oraz ul. Jerzego Słowińskiego z ul. Unii Europejskiej, co umożliwi otwarcie terenów po drugiej stronie. Wszystkie nowe drogi będą wyposażone w odwodnienie i oświetlenie. W przypadku ul. Jana Kazimierza i ul. Marysieńki powstanie także kanalizacja sanitarna dla mieszkańców.

Podczas konferencji obecny był również Tadeusz Kubak, przewodniczący rady miejskiej, który podkreślił, że dofinansowanie pomoże w rozwoju miasta.

- W ostatnim czasie z różnych źródeł otrzymaliśmy około 150 mln złotych. To jest połowa naszego budżetu. Jestem już parę lat w Radzie Miasta, ale nie pamiętam, żeby Radomsko dostało takie środki – mówił Tadeusz Kubak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki