700 tysięcy złotych na kulturalne konkursy w województwie

  700 tysięcy złotych na kulturalne konkursy w województwie

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił dwa otwarte konkursy ofert z obszaru kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, skierowane do organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców województwa.
  700 tysięcy złotych na kulturalne konkursy w województwie

  ©Polska Press

  Na dofinansowanie realizacji zadań przewidzianych w konkursach przeznaczono łącznie 700 tys. zł. Nabór ofert trwa do 21 stycznia 2019 roku. O wsparcie mogą ubiegać się przedsięwzięcia rozpoczynające się 1 maja tego roku.

  Jak wyjaśnia Urząd Marszałkowski, celem pierwszego konkursu, na który przeznaczono 150 tys. zł, jest popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki w dwusetną rocznicę urodzin kompozytora. Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji to 20 tys. zł.

  Drugi z ogłoszonych konkursów przewiduje dofinansowanie organizacji wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego oraz prezentowanie lokalnego i regionalnego dorobku kultury. Na wsparcie tych inicjatyw zostanie przeznaczonych 550 tys. zł, a maksymalna kwota wnioskowanej dotacji to 70 tys. zł.

  Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć na stronie www.lodzkie.pl/kultura/organizacje-pozarzadowe, w zakładce kultura-organizacje pozarządowe lub dzwoniąc pod numer telefonu: (42) 291-97-43. Oferty są składane za pośrednictwem portalu www.witkac.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo