Absolutorium dla zarządu województwa

  Absolutorium dla zarządu województwa

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Absolutorium dla zarządu województwa
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Sobieralski

  Tworzony przez PO i PSL zarząd województwa łódzkiego otrzymał absolutorium za 2012 rok. Przeciw były opozycyjne kluby PiS i SLD. Za skwitowaniem zarządu głosowało 22 radnych, przeciw było 11.
  Dochody wykonano na poziomie 96,8 proc., ale opozycja podkreślała, że to żaden sukces, bo planu nie wykonano mimo tego, że w ciągu roku plan dochodów ścięto o 62 mln zł. Zakończyło się na 821,8 mln zł. Wydatki wykonano na poziomie 94 proc. (902,8 mln zł przy planie na poziomie 960 mln zł).

  Wiesław Garstka, szef klubu SLD powiedział, że budżet na 2012 rok "nonszalancko przeszacowano", Anna Grabek z PiS podkreślała m.in. rosnące zadłużenie województwa. Według stanu na koniec 2012 r.dług przekroczył 421 mln zł (ponad 51 proc. budżetu).

  Koalicja broniła się głównie argumentami kryzysowymi, marszałek Witold Stępień (PO) stwierdził m.in., że to nie był łatwy rok dla wszystkich budżetów, tłumacząc zaś zadłużenie budżetu powołał się na Kazimierza Wielkiego, który "budując potęgę Polski też się zadłużał".

  Z kolei były marszałek Mieczysław Teodorczyk (SLD) wskazywał, że być może 51 proc. zadłużenia na tle innych samorządów nie jest wskaźnikiem dramatycznym, jednak zadłużenie powstało tylko w ciągu 6 lat, bo obecna koalicja, która rządzi drugą kadencję, startowała z zerowym stanem zadłużenia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dajem samym sobie

  konstantynuf rulez (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 21

  od kotłowni do urzędu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo