Adam Kszczot ma następcę. Mateusz Borkowski mistrzem Polski

Adam Kszczot i Mateusz Borkowski
Adam Kszczot i Mateusz Borkowski archiwum
Mateusz Borkowski wygrał finałowy bieg na 800 m podczas 63. Mistrzostw Polski rozgrywanych w hali w Toruniu. Wychowanek trenera Stanisława Jaszczaka uzyskał czas 1.49,64. Adam Kszczot ma następcę.

Drugi na mecie Jakub Augustyniak przybiegł sekundę i 30 setnych za ośmiusetmetrowcem RKS Łódź.

Czwarty na mecie był Marek Szymański z MKLA Łęczyca.

Pechowych miejsc było więcej.
Niespodziewanie tylko srebro w skoku wzwyż zdobył Sylwester Bednarek. Zawodnik RKS Łódź trzykrotnie strącił 2.22 i zakończył konkurs z wynikiem 2.19. Lepiej spisał się Norbert Kobielski, który po pokonaniu w drugiej próbie 2.22 atakował wynoszące 2.27 minimum na halowe mistrzostwa Europy. Niestety te skoki nie były już udane, ale to inowrocławianin świętował w Arenie Toruń zdobycie złotego medalu.

Brązowy medal zdobyła w skoku wzwyż Aleksandra Nowakowska z RKS (1,78).

Trzy medale dla RKS Łódź.

Tuż za podium byli inni nasi lekkoatleci. Na 1500 m czwarty był Adam Włodarczyk (AZS Łódź). W trójskoku czwarte miejsce zajęła Anna Bednarek (AZS Łódź). Na 60 m przez płotki piąta przybiegła Marta Nawrocka (AZS), podobnie Justyna Saganiak na 400 m. Trójskok: czwarty był Sławomir Glapiński (AZS), natomiast w kuli czwarta była Ewa Różańska (MKLA Łęczyca).