Adam Kszczot pobiegł w sztafecie RKS Łódź. Łodzianie zostali mistrzami Polski

Adam Kszczot był Sportowcem Roku 2018 w plebiscycie Dziennika Łódzkiego
Adam Kszczot był Sportowcem Roku 2018 w plebiscycie Dziennika Łódzkiego Krzysztof Szymczak
Lekkoatletyka. We Włocławku rozgrywano 96. mistrzostwa Polski. Zawody były bardzo ciekawe. Wśród medalistów nie zabrakło naszych lekkoatletów. Na podium stanęli zawodnicy RKS Łódź, AZS Łódź i MKS Aleksandrów.

Złoto w sztafecie

Złoto w sztafecie 4x400 m zdobył RKS Łódź w składzie: Adam Kszczot, Jakub Szkudlarek, Mateusz Borkowski, Mateusz Rzeźniczak. Czas mistrzów Polski – 3.11,40. Nasza sztafeta wyprzedziła na mecie zawodników z AZS Lublin i AZS Poznań.

Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia mistrzostwa Polski przez naszą sztafetę. Lekkoatlecie Rudzkiego Klubu Sportowego najlepsi w Polsce - mówi Lech Krakowiak, prezes RKS Łódź.

Inne medale też cieszą

Srebro w biegu na 400 m zdobył Mateusz Rzeźniczak (RKSŁódź). Uzyskał czas 46,62
Także wicemistrzynią Polski została Klaudia Wojtunik (AZSŁódź), która w biegu na 100 m przez płotki uzyskała czas 13,27.
Dwa brązowe medale zdobył Mariusz Borkowski (RKS) – na 1500 m uzyskał czas 3:55.64, na 800 m – 1:48.30.
Wtrójskoku kobiet brązowy medal zdobyła Agnieszka Bednarek z AZSŁódź (13.45), a do złota brakło jej 10 cm.
W dysku srebro zdobył Robert Urbanek (MKS Aleksandrów) – 62.47. Pokonał Piotra Małachowskiego, ale przegrał z Bartłomiejem Stójem.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0