Adrianna Kaczor nowym dyrektorem powiatowego centrum...

  Adrianna Kaczor nowym dyrektorem powiatowego centrum promocji w Łowiczu

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Starosta Marcin Kosiorek z Adrianną Kaczor

  Starosta Marcin Kosiorek z Adrianną Kaczor ©Starostwo Powiatowe w Łowiczu

  Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej ma nowego dyrektora. Zarząd Powiatu Łowickiego, kierowany przez starostę Marcina Kosiorka (PiS), w piątek (4 stycznia) na trzyletnią kadencję powołał Adriannę Kaczor. Zastąpiła ona na tym stanowisku Annę Kowalską, której dyrektorskie obowiązki rok temu powierzyły poprzednie władze powiatu ze starostą Krzysztofem Figatem (PSL) na czele.
  Starosta Marcin Kosiorek z Adrianną Kaczor

  Starosta Marcin Kosiorek z Adrianną Kaczor ©Starostwo Powiatowe w Łowiczu

  Mieszkanka powiatu łowickiego ma 39 lat i jest matką dwójki synów w wieku 6 i 8 lat. Nowa szefowa powiatowego centrum jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła ona także podyplomowe studia z zakresu administracji publicznej.

  Adrianna Kaczor w samorządzie pracuje od 2013 roku. W tym czasie pracowała Urzędzie Gminy w Kiernozi, gdzie zajmowała się zadaniami inwestycyjnymi i prawem zamówień publicznych.
  Do powiatowej placówki Adrianna Kaczor przechodzi z Urzędu Miejskiego w Łowiczu, gdzie pracowała od 2016 roku w wydziale strategii, rozwoju i obsługi przedsiębiorców, realizując projekty promujące łowickich przedsiębiorców.

  Zanim mieszkanka powiatu łowickiego znalazła pracę w samorządzie był kierownikiem salonu operatora komórkowego sieci TP/Orange.

  Nowa dyrektorka w jesiennych wyborach samorządowych kandydowała z ramienia PiS na wójta gminy Łowicz. Nie udało jej się pokonać wójta Andrzeja Barylskiego (PSL), ale zdobyła ona mandat radnej gminnej.

  Pierwszym zadaniem jakie Zarząd Powiatu Łowickiego powierzył Adriannie Kaczor jest dokonanie kompleksowego audytu powiatowego centrum i po jego przeprowadzeniu przedstawienie władzom koncepcji funkcjonowania tej placówki oraz koordynowanie prac nad realizacją bieżących zadań CKTiPŁ.

  To już druga osoba związana z PiS, która w ostatnich tygodniach znalazła pracę na wysokim stanowisku w powiatowej placówce w Łowiczu. Na początku grudnia starosta Marcin Kosiorek zatrudnił Marcina Plutę, byłego pełnomocnika PiS w powiecie brzezińskim.

  Były burmistrz Brzezin zastąpił na stanowisku sekretarza powiatu Joannę Jaros, która przebywała na zwolnieniu lekarskim, a obecnie na podstawie ugody zawartej z szefem Zarządu Powiatu Łowickiego nie świadczy pracy na rzecz starostwa, choć pozostaje jego pracownikiem do końca czerwca tego roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo