Agustin Egurrola: Nie wierzę w talent, tylko ciężką pracę...

  Agustin Egurrola: Nie wierzę w talent, tylko ciężką pracę [WYWIAD]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kiedy pierwszy raz w studenckim klubie Park zobaczyłem na żywo tańczące pary, zrozumiałem, że to jest coś, co chcę robić w życiu. Nigdy tego wyboru nie żałowałem - mówi Agustin Egurrola.
  Agustin Egurrola - tancerz i choreograf, juror programów "Mam talent!" i "You Can Dance - Po prostu tańcz!"

  Agustin Egurrola - tancerz i choreograf, juror programów "Mam talent!" i "You Can Dance - Po prostu tańcz!" ©Piotr Krzyżanowski

  1 września w Łodzi zostanie otwarte Egurrola Dance Studio. To Pana siódma szkoła, ale pierwsza zlokalizowana poza Warszawą i najbliższą okolicą. Dlaczego Łódź?
  Oczarowało mnie to miasto. Podczas każdego pobytu w Łodzi bywałem w Manufakturze i to miejsce wydawało mi się absolutnie zjawiskowe. Jest pełne energii i twórczego niepokoju. To ewenement nie tylko na skalę Polski. Takiego centrum handlowego nie powstydziłby się żaden kraj na świecie. Manufaktura jest dla mnie czymś więcej niż centrum handlowym, dlatego uznałem, że to dobre miejsce na szkołę tańca. Rozmowy trwały dwa lata. Nie było łatwo, ale udało nam się doprowadzić negocjacje do końca. Jestem szczęśliwy, że 1 września w Manufakturze otwieramy Egurrola Dance Studio.

  To kolejna Pana szkoła w galerii handlowej...
  To prawda, kilka moich szkół mieści się już w centrach handlowych w Warszawie. Wydaje mi się, że to przyjazne miejsce dla rodziców, którzy przyprowadzają dzieci do szkoły. Ich pociechy tańczą, a oni ten czas mogą wykorzystać dla siebie lub przeznaczyć np. na zrobienie zakupów. Mamy coraz mniej czasu i szukamy sposobu, żeby maksymalnie wykorzystać każdą wolną chwilę. Szukamy miejsc, w których znajdziemy wszystko, bez konieczności przemieszczania się. Centra handlowe wychodzą tym potrzebom naprzeciw i cieszy mnie, że szkoły tańca, podobnie jak kluby fitness, wpisują się w ten trend.

  Wspomniał Pan o dzieciach. Czy one są dla Pana najważniejszymi uczniami?
  W Egurrola Dance Studio każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy zajęcia dla dorosłych - kobiet, par czy narzeczonych, którzy szykują się do pierwszego tańca, ale najbogatszą ofertę przygotowaliśmy z myślą o dzieciach. Ważny jest też dla nas ich rozwój już od pierwszych miesięcy życia i właśnie takie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do Baby's Academy by Egurrola.

  Mam sześciomiesięczną córeczkę, czy to oznacza, że mogę zapisać ją już na zajęcia taneczne?
  Tak. To jest idealny moment, żeby rozpocząć przygodę z ruchem i muzyką. W programie Baby's Academy by Egurrola są zabawy umuzykalniające i adaptacyjne do przedszkola. To zajęcia dla świadomych rodziców, którzy wiedzą, że pierwsze lata życia dziecka są ogromnie ważne i warto je wykorzystać na różne aktywności, np. na rozwój sensoryczny czy psychomotoryczny. Każde dziecko rodzi się z naturalnym talentem do tańca i poruszania się. To od rodziców zależy, jak ten moment wykorzystają. Gdy w życiu dziecka brakuje ruchu i tańca, później trzeba zaczynać od początku i jest już dużo trudniej.

  Czy pomysł na naukę dzieci wynika z Pana osobistej historii? Przygodę z tańcem rozpoczął Pan bardzo późno, bo dopiero w wieku 19 lat. Teoretycznie nie miał Pan szans na karierę…
  Kiedy zaczynałem tańczyć, nie było w Polsce szkół tańca. Była komuna i jedyną szansą na taniec były zespoły ludowe.

  To Pana nie interesowało.
  Interesowała mnie muzyka i podświadomie cały czas bardzo chciałem tańczyć. Te marzenia podsycały opowieści mojej mamy o Kubie i ojcu, który bardzo dobrze tańczył. Wewnętrznie cały czas czułem taką potrzebę. Dopiero w wieku 19 lat znalazłem odpowiednie miejsce dla siebie.

  Gdzie stawiał Pan pierwsze kroki?
  W studenckim klubie Park w Warszawie. Zgłosiłem się na nabór na zajęcia do klubu tańca towarzyskiego i już zostałem. Pierwszy raz zobaczyłem na żywo tańczące pary i zrozumiałem, że to jest coś, co chcę robić w życiu. Reszta była już tylko konsekwencją tego postanowienia.
  « 2

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo