MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Muzyczna w Łodzi zainaugurowała nowy rok akademicki

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Tomasz Ogrodowczyk / Akademia Muzyczna w Łodzi
Akademia Muzyczna w Łodzi otworzyła uroczyście rok akademicki. W uczelni kształcić się będzie w sumie 859 młodych ludzi w kilkudziesięciu specjalnościach.

Oferta Akademii jest obfita i obejmuje kierunki od kompozycji, dyrygentury, rytmiki i muzykoterapii, przez realizację dźwięku i muzykę w mediach, liczne specjalności wokalne i instrumentalne (w tym jazz i muzykę dawną), po choreografię oraz techniki tańca. W tym roku na studia stacjonarne zostało przyjętych 230 osób, a na niestacjonarne - 83. Liczba obcokrajowców studiujących obecnie w łódzkiej uczelni to 50 osób.

Podczas uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego studenci pierwszego roku stacjonarnych studiów pierwszego stopnia złożyli uroczystą przysięgę i odebrali listy powitalne od władz uczelni. Najlepsi absolwenci otrzymali wyróżnienia za ukończenie studiów z oceną celującą. Nie zabrakło odznaczeń państwowych dla pedagogów AM. Złoty Krzyż Zasługi otrzymali: prof. dr hab. Zbigniew Ignaczewski i prof. dr hab. Ewa Kowalska-Zając, Brązowy Krzyż Zasługi: prof. dr hab. Mariusz Drzewicki oraz prof. AM dr hab. Olga Hans. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” wręczono prof. dr. hab. Piotrowi Micińskiemu.

- Uzyskaliśmy bardzo wysoką kategorię A w ocenie ewaluacji jednostek naukowych w dyscyplinie sztuki muzyczne - podkreśliła rektor uczelni, prof. AM dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz. - Otrzymaliśmy rekomendację Polskiej Komisji Akredytacyjnej do ubiegania się o Certyfikat Jakości Kształcenia dla kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Zajmujemy szóste miejsce na 19 polskich uczelni artystycznych w liczbie kandydatów na studia na jedno miejsce.

Rektor odczytała też fragmenty „Protestu wobec pogłębiającego się niedofinansowania uczelni artystycznych” Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki