Akcja "Łódzka Kranówka". Happening pod Manufakturą [ZDJĘCIA]

  Akcja "Łódzka Kranówka". Happening pod Manufakturą [ZDJĘCIA]

  Marek Rubajczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Akcja "Łódzka Kranówka". Happening pod Manufakturą [ZDJĘCIA]
  1/27
  przejdź do galerii

  ©Marek Rubajczyk

  Happening, rozpoczynający akcję „Łódzka Kranówka”, zainicjowaną przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, odbył się w piątek przed Manufakturą.
  Autorzy happeningu przenoszą widzów do 2350 roku. Na potrzeby akcji, plaża przed Manufakturą została „przyozdobiona” dużą ilością plastikowych butelek. Pojawili się archeolodzy, którzy pod plażą odkryli wysypisko śmieci z XXI wieku, służby zabezpieczające teren oraz płetwonurkowie, którzy opowiadają o zagrożeniu małych ryb przez opakowania z tworzyw sztucznych.

  W ramach pozostałych atrakcji, zorganizowano sporą ilość konkursów, m.in. grę w kapsle, a ponadto można obejrzeć akrobatyczny występ aktorów teatru V6.

  Kampania przede wszystkim ma na celu zachęcenie ludzi do picia wody z kranu, która wbrew obiegowym opiniom nie jest mniej zdrowa od tej w butelkach i zmniejsza poziom użycia plastikowych opakowań. W trakcie happeningu poruszany jest też problem zanieczyszczania i degradacji środowiska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo