Akcja "Powstrzymaj rotawirusy". Warsztaty "Zdrowe niemowlę"...

  Akcja "Powstrzymaj rotawirusy". Warsztaty "Zdrowe niemowlę" w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Akcja "Powstrzymaj rotawirusy". Warsztaty "Zdrowe niemowlę" w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  W ramach ogólnopolskiej akcji "Powstrzymaj rotawirusy" zorganizowano w środę w Łodzi warsztaty pt. Zdrowe niemowlę. Na spotkanie przyszło kilkanaście pań, które już urodziły oraz tych, które jeszcze są w ciąży.
  - Rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o zdrowie niemowlęcia. Dużą część warsztatów poświęciliśmy tematyce zakażeń rota-wirusowych, które są chorobą niezwykle zaraźliwą. Mimo że często dotyka to dorosłych, jest szczególnie powszechne u najmłodszych dzieci - podkreśla Anna Kryj, przedstawicielka kampanii "Powstrzymaj rotawirusy".

  Objawowe zakażenie rotawirusami występuje u jednego na siedmioro dzieci.

  - Typowe objawy dla zakażeń wywołanych przez rotawirusy, takie jak: biegunka, wymioty, gorączka są dla dziecka nieprzyjemne, ale przede wszystkim są potencjalnie bardzo niebezpieczne - przestrzega dr Aneta Nitsch-Osuch, specjalista pediatra i epidemiolog.

  Z danych Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w 2011 roku w woj. łódzkim odnotowano aż 1.539 przypadków hospitalizacji z powodu wirusowego zakażenia jelitowego, wywołanego przez rotawirusy. Szansą na powstrzymanie rotawirusów i zredukowanie tych niepokojących statystyk jest profilaktyka. Jaka?

  - Najlepszą profilaktyką jest szczepienie ochronne. Można je wykonać już u małych dzieci - mówi Anna Kryj.

  Szczepienie kosztuje 600 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czysta propaganda

  M (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

  A dlaczego nikt nie powie,że szczepionka nie uchroni dziecka przed zakażeniem rota-wirusem? Dlaczego nie ma informacji, że jest wiele szczepów rota-wirusowych a szczepionka nie zawiera wszystkich...rozwiń całość

  A dlaczego nikt nie powie,że szczepionka nie uchroni dziecka przed zakażeniem rota-wirusem? Dlaczego nie ma informacji, że jest wiele szczepów rota-wirusowych a szczepionka nie zawiera wszystkich (bo nie może), że są różne mutacje? Oczywiście chodzi o kasę!!!! Wyciągnąć jak najwięcej z kieszeni rodziców, bo który z rodziców nie chce jak najlepiej dla swojego dziecka?! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trzy pytania

  TN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

  1. Który to koncern farmaceutyczny płaci za akcję, żeby potem zarobić miliardy na szczepionkach? GlaxoSmithKline czy Merck?
  2. Jeśli rotawirusy są takie groźne, to dlaczego rząd nie wprowadzi...rozwiń całość

  1. Który to koncern farmaceutyczny płaci za akcję, żeby potem zarobić miliardy na szczepionkach? GlaxoSmithKline czy Merck?
  2. Jeśli rotawirusy są takie groźne, to dlaczego rząd nie wprowadzi szczepień jako obowiązkowych, czyli bezpłatnych lub nisko płatnych? 600 zł za szczepionkę to dla większości rodziców majątek!
  3. Jakim cudem przeżywały dzieci w czasach, kiedy nie było szczepionek przeciw rotawirusom, czyli jeszcze kilka lat temu? Po prostu rodzice przestrzegali higieny, m.in.: starannie myli ręce, odkażali muszle sedesowe i deski z tego urządzenia, nocnik, stosowali wygotowywane pieluchy.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szczepionki

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  W cywilizowanych krajach szczepionki na rotawirusy są opłacane przez państwo. A Polska jak Polska....

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 25 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »