Alarm powodziowy w Głownie. Co robić w razie ewakuacji?

  Alarm powodziowy w Głownie. Co robić w razie ewakuacji?

  mek

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Alarm powodziowy w Głownie. Co robić w razie ewakuacji?

  ©Tomasz Makowski/Polskapresse

  Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia w ciągu najbliższej doby zalania terenów nad rzeką Mrogą w obrębie ulic: Łysogórska, Łąkowa, Zgierska, Robotnicza, Złota - przestrzega Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Głownie.
  Alarm powodziowy w Głownie. Co robić w razie ewakuacji?

  ©Tomasz Makowski/Polskapresse

  Urzędnicy zapowiadają, że w najbliższym czasie przekopany ma zostać kanał z ul. Łąkowej do rzeki, mają być też ustawione worki z piaskiem.

  CZYTAJ TEŻ: Alarm powodziowy w Głownie. Woda zalała pociąg! [ZDJĘCIA]

  - Zaleca się mieszkańcom podjęcie wszelkich działań w celu ochrony mienia - informuje MZZK. - Prosimy o stosowanie się ściśle do poleceń służb prowadzących akcję.

  Mieszkańcy terenów zagrożonych powodzią mogą zgłaszać się do Miejskiego Zakładu Komunalnego na ul. Dworskiej 3, gdzie otrzymają worki z piaskiem. Policja zamknie ruch drogowy na ulicach Kilińskiego i Złotej. W przypadku zaistnienia takiej konieczności mogą być zamykane kolejne ulice.

  - Istnieje możliwość zarządzenia ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów, punkt ewakuacyjny znajduje się w szkole Podstawowej Nr 2 ul. Andersa 37 - czytamy w komunikacie MZZK.

  ZASADY ZACHOWANIA SIĘ LUDNOŚCI PO OGŁOSZENIU INFORMACJI O KONIECZNOŚCI EWAKUACJI

  Po powiadomieniu o ewakuacji, mieszkańcy podlegający temu procesowi powinni przygotować się do opuszczenia rejonu zagrożonego.

  W tym celu należy zabrać ze sobą:
  1. Niezbędne dokumenty.
  2. Rzeczy osobiste.
  3. Podręczną apteczkę oraz niezbędny zapas zażywanych leków.
  4. Żywność na trzy dni.
  5. Posiadane środki ochrony przed skażeniami.


  Rodzice (opiekunowie) powinni włożyć do kieszeni dzieci (osobom o ograniczonej świadomości) kartkę papieru z informacją zawierającą imię i nazwisko dziecka (osoby o ograniczonej świadomości), rodziców (opiekunów) i adresu zamieszkania, tel. kontaktowy, oraz w miarę możliwości informację o ewentualnych przewlekłych schorzeniach, zażywanych lekach, uczuleniach, grupie krwi itp.

  Uwaga:

  Bagaż powinien być spakowany w sposób umożliwiający łatwe przenoszenie. Ogólna waga bagażu nie powinna przekraczać 20 kg na jedną osobę.

  Opuszczane mieszkania należy odpowiednio zabezpieczyć poprzez:
  1. Wyłączenie światła i gazu.
  2. Wyłączenie odbiorników energii elektrycznej i gazu, wygaszenie pieców itp.
  3. Zamknięcie dopływu wody.
  4. Dokładne zamknięcie drzwi i okien itp.


  Uwaga:

  Wskazane jest pozostawienie osobom zabezpieczającym domy i mieszkania adresów pobytu w planowanych rejonach rozmieszczenia po ewakuacji.

  Osoby opuszczające rejony zagrożone własnymi środkami transportu udają się wyznaczoną trasą bezpośrednio do miejsc zakwaterowania.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głownem rządzi skompromitowana ekipa z PO

  Tekla (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

  to odpady od marszałka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czego nie robić?

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

  Przede wszystkim,nie panikować.Od zachodu przysunął się wyż i w efekcie to co najgorsze,czyli gwałtowne burze dziś są,ale na wschód od Wisły.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  good job

  kropelka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

  coś tu się nie zgadza!! podtopienia, powódź,to jakieś brednie!! przecież ryży czyli ten na którego głosowaliście i któremu nadal d.pę liżecie, wybudował wam wspaniałe wały przeciwpowodziowe i...rozwiń całość

  coś tu się nie zgadza!! podtopienia, powódź,to jakieś brednie!! przecież ryży czyli ten na którego głosowaliście i któremu nadal d.pę liżecie, wybudował wam wspaniałe wały przeciwpowodziowe i zbiorniki retencyjne!! miał na to 6lat, bo tyle czasu jest przy korycie!! kropelka się nie przeleje!! ryży odwalił kawał dobrej roboty!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo