Aleksander Orlikowski z MKT Łódź awansował o 1795 miejsc. Zagra w Roland Garros i Wimbledonie

Aleksander Orlikowski z trenerem Tomaszem Ściborem
Aleksander Orlikowski z trenerem Tomaszem Ściborem MKT Łódź
Tenis. Coraz wyżej w rankingu światowego tenisa pnie się czyniący stałe postępy tenisista MKT Łódź Aleksander Orlikowski.

Łodzianin bardzo dobrze spisał się podczas turnieju ITF grade1 na Ukrainie. Olek pokonał Litwina Matasa Vasiliauskasa 6:0, 7:6 (6), Czecha Ondreja Horaka 6:4, 5:7, 7:5 i w ćwierćfinale Rosjanina Swietosława Gulina 6:4, 6:4. W najlepszej czwórce turnieju rozstawiony z numerem 3 łodzianin przegrał w walce o finał z pochodzącym z Warszawy Maksem Kasnikowskim 1:6, 0:6. W finale pogromca Olka przegrał z Włochem Leonardo Malgarolim 6:7 (1), 4:6.

Łodzianin zebrał brawa za swój występ na Ukrainie.
Aleksander Orlikowski awansował na 55. miejsce w światowym rankingu juniorów. Kiedy 1,5 roku temu podejmował współpracę z Piotrem Żurawieckim (trener tenisa) i Tomaszem Ściborem (trener przygotowania fizycznego), był na 1850. miejscu światowej listy. Zanotował zatem ogromny skok o 1795 pozycji!
Łodzianin, dzięki ostatnim dobrym występom, ma zapewniony start w juniorskim Roland Garros i Wimbledonie. Aleksander Orlikowski znajdzie się w drabince głównej.

- Przed Olkiem rysuje się wielka sportowa kariera – mówi Bernard Kaczorowski, wiceprezes MKT Łódź. – Zawodnik ma talent, pracuje sumiennie pod okiem dobrych trenerów.

Gratulujemy Olkowi sukcesów i czekamy na następne.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0