Aleksandra Urbańczyk z Łodzi najszybszą pływaczką w Polsce!

  Aleksandra Urbańczyk z Łodzi najszybszą pływaczką w Polsce!

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ) zdobyła w czwartek pierwszy złoty medal dla Łodzi na głównych mistrzostwach Polski w Olsztynie. Zawodniczka trenująca pod okiem męża Bartosza Olejarczyka okazała się najszybszą Polką, wygrywając sprint na 50 m dowolnym 25,35 przed olimpijkami: z Londynu 2012 Anną Dowgiert (Śląsk Wrocław) 25,51 i z Pekinu 2008 Katarzyną Wilk (AZS AWF Katowice) 25,99.
  Aleksandra Urbańczyk zdobyła złoty medal głównych mistrzostwach Polski w Olsztynie

  Aleksandra Urbańczyk zdobyła złoty medal głównych mistrzostwach Polski w Olsztynie ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Do minimum na mistrzostwa świata w Barcelonie (28 lipca - 4 sierpnia) zabrakła łodziance 0,01 s! W przeliczeniu na odległość to mniej niż 2 centymetry. Przypomnijmy, że Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk rok temu czterokrotnie "otarła się" o minimum na igrzyska olimpijskie w Londynie na 50 m kraulem, bo raz zabrakło jej 0,03, dwukrotnie 0,06 i raz o 0,08 sekundy.

  - To już chyba jakaś klątwa nad tą moją pięćdziesiątką kraulem - powiedziała nam Aleksandra Urbańczyk. - Najważniejsze, że czuję się w dobrej formie.

  Wynik dał zawodniczce AZS UŁ PŁ jednak przepustkę na Uniwersjadę w Kazaniu, a o minimum na Barcelonę będzie walczyć jeszcze w sobotę w swojej koronnej konkurencji na 50 m grzbietowym, w którym niedawno dwukrotnie popłynęła szybciej niż wymagane 28,84.

  Nie udało się osiągnąć minimum na mistrzostwa świata w wyścigu na 50 m dowolnym również Filipowi Wypychowi z AZS UŁ PŁ. Zdobył srebro wynikiem 22,58, ale aby uzyskać przepustkę do Barcelony trzeba było popłynąć o 0,25 s szybciej. Sztuka ta udała się złotemu medaliście Konradowi Czerniakowi z Wisły Puławy, który uzyskał świetny rezultat 21,95, tylko o 0,23 s gorszy od swojego rekordu Polski z Rzymu 2009 (w zabronionym już kostiumie poliuretanowym).

  Minima na mistrzostwa świata wywalczyli także aktualny mistrz świata i Europy na 200 m grzbietowym Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra, który już w eliminacjach uzyskał 1.57,71 (w finale 1.56,14) oraz były Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) na 200 m motylkowym 1.55,26. Do Barcelony pojedzie również wicemistrz w tej drugiej konkurencji Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) 1.56,69.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  komentarz

  ton (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  to pokazuje jak słabe jest polskie pływanie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Otylia

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  też kiedyś chciała być najszybsza...

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny