Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wicemistrzynią Europy

    Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wicemistrzynią Europy

    Dariusz Kuczmera

    Aktualizacja:

    Dziennik Łódzki

    Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wicemistrzynią Europy

    ©Grzegorz Gałasiński

    Łodzianka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ) została wicemistrzynią Europy w pływaniu.
    Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wicemistrzynią Europy

    ©Grzegorz Gałasiński

    Zawody rozgrywane są w Netanji w Izraelu. W finale na 50 m stylem grzbietowym łodzianka przegrała tylko z Węgierką Katinką Hosszu, która uzyskała czas 26.13. Ola przypłynęła druga z czasem 26.27. Trzecia była Sanja Jovanović z Chorwacji 26.45, a czwarta Polka Alicja Tchórz 26.56.

    Pływaczka Aleksandra Urbańczyk mieszka na osiedlu Arboretum w Łodzi [ZDJĘCIA]

    Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk była faworytką do medalu i swój cel osiągnęła.

    Łódzka pływaczka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła 101 medali [ZDJĘCIA]

    Aleksandra Urbańczyk z AZS UŁ PŁ wicemistrzynią Europy!

    W eliminacjach 50 m stylem grzbietowym Ola uzyskała drugi czas 26.88, gorszy jedynie od Węgierki Katinki Hosszu 26.48. Alicja Tchórz popłynęła w czasie 27.26. W półfinale Ola wygrała swoją serię z czasem 26.83, a więc lepszym niż w eliminacjach. W drugiej półfinałowej serii wygrała Chorwatka Sanja Jovanović – 26.60, przed Węgierką Katinką Hosszu – 26.65. Alicja Tchórz w tym półfinale była czwarta – 26.96.

    Grand Prix Polski. Ola Urbańczyk-Olejarczyk najszybsza na pływalni UŁ [ZDJĘCIA]

    Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

    Magazyn sportowy