MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie łódzkim. Oni nie płacą na swoje dzieci 19.07.2024

Redakcja
Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie łódzkim. Oni nie płacą na swoje dzieci
Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie łódzkim. Oni nie płacą na swoje dzieci
Tak wyglądają osoby, które nie płacą za swoje dzieci! Łódzka policja poszukuje ich za uchylanie się od płacenia alimentów. Jeśli rozpoznajesz kogoś z nich koniecznie zgłoś to na policje za pośrednictwem numeru telefonu 112 lub 997 albo pod adres e-mail [email protected]. W naszym województwie policja poszukuje ponad setkę osób, które nie łożą na swoje dzieci!

Alimenciarze poszukiwani listami gończymi

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi poszukuje kilkudziesięciu osób z woj. łódzkiego. są one poszukiwane w związku z art. 209. par. 1KK, czyli w związku z niepłaceniem alimentów na dzieci. Na liście znajdują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Rozpoznajesz kogoś z nich? Koniecznie zgłoś to policji!

Jak brzmi Art. 209. KK?

Art. 209. KK
Uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego

 • § 1.
  Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
 • § 1a.
  Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 • § 2.
  Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu podejmującego działania wobec dłużnika alimentacyjnego.
 • § 3.
  Jeżeli pokrzywdzonemu przyznano odpowiednie świadczenia rodzinne albo świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 1a odbywa się z urzędu.
 • § 4.
  Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1, który nie później niż przed upływem 30 dni od dnia pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanego uiścił w całości zaległe alimenty.
 • § 5.
  Sąd odstępuje od wymierzenia kary, jeżeli nie później niż przed upływem 30 dni od dnia pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanego sprawca przestępstwa określonego w § 1a uiścił w całości zaległe alimenty, chyba że wina i społeczna szkodliwość czynu przemawiają przeciwko odstąpieniu od wymierzenia kary.

Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie łódzkim

Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie łódzkim. Oni nie płacą na swoje dzieci

Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie łódzki...

Jak informuje policja, na portalu widnieją tylko wizerunki i dane osób, wobec których organy poszukujące (Prokuratury lub Sądy) wydały zgodę na publikację listu gończego. Dane pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl z dnia 9.07.2024

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki