André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa po raz kolejny...

  André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa po raz kolejny wystąpili w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa po raz kolejny wystąpili w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/31
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa od kilku lat przyjeżdżają do Łodzi każdego roku i systematycznie przyzwyczajając rodzimą publiczność do tego sposobu uczestniczenia w wydarzeniu muzycznym, cieszą się zasłużonym, coraz większym powodzeniem. Można się było o tym przekonać podczas piątkowego występu muzyków w Atlas Arenie.
  Koncerty André Rieu to nieskrępowana zabawa i przykład, że muzyka klasyczna to również czysta rozrywka. Holenderski skrzypek i dyrygent znakomicie panuje nad publicznością, zapraszając do żywych reakcji, (niestety) podśpiewywania wspólnie z solistami, tańca, a przede wszystkim odłożenia na czas koncertu wszelkich trosk i niedogodności codzienności. André Rieu traktuje muzykę z miłością, lubi ją prezentować i owe emocje błyskawicznie udzielają się widzom, którzy szczerze się radują, płaczą, okazują entuzjazm i nagradzają muzykom owacjami na stojąco.
  To, co mieliśmy okazję usłyszeć, to oczywiście same przeboje - co ułatwia wywołanie zachwytu - ale wykonane przez Rieu, solistów i świetnie zgraną orkiestrę z dużą swobodą, klasą i autentyzmem. Rieu wzbogaca repertuar tematami filmowymi, żartami i lokalnymi kompozycjami. Coraz mniej jest wydarzeń, które pozostawiają w tak doskonałym nastroju...

  André Rieu pewnie wróci do Łodzi za rok. Ci, co bawili się na jego występie w piątek w Atlas Arenie być może zechcą - mimo wysokich jak na Łódź cen biletów (ale organizacja koncertu tak duże zespołu musi kosztować) - uczestniczyć jeszcze raz. Tym, których tym razem zabrakło, oby udało się to podczas kolejnej wizyty sympatycznych artystów.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wspanialy koncert

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Naprawde warto bylo isc. Niezapomniane wrazenia. postaram sie byc za rok.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proponuję jednak filharmonię. Czas spoważnieć.

  lux (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proponuję jednak filharmonię. Czas spoważnieć.

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Tylko który z koncertujących filharmoników może się pochwalić roczną widownią sięgającą ponad 600 tys. osób i ponad 40 mln sprzedanych płyt?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo