Andrzej Bart i Bogusław Linda w Teatrze TV

  Andrzej Bart i Bogusław Linda w Teatrze TV

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nareszcie! Autorski spektakl związanego z Łodzią Andrzeja Barta z Bogusławem Lindą "Bezdech" pokaże Teatr TV. Spektakl będzie można zobaczyć w poniedziałek 28 października o godz. 20.20 w TVP1.
  Andrzej Bart

  Andrzej Bart ©fot. Maciej Stanik

  Na tegorocznym XIII. Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie "Bezdech" otrzymał cztery nagrody: za najlepszy tekst (Andrzej Bart), najlepszą rolę męską (Bogusław Linda), montaż (Milenia Fiedler) i muzykę (Zbigniew Zbrowski), a także dwa wyróżnienia aktorskie (Arkadiusz Jakubik i Dawid Ogrodnik).

  Tytułowy "Bezdech" to moment zawieszenia między życiem a śmiercią. W spektaklu Jerzy (Bogusław Linda), sławny polski reżyser od wielu lat mieszkający i tworzący w Hollywood, zjawia się niespodziewanie w Warszawie. Wędrując przez miasto odnajduje syna, którego nigdy nie widział na oczy, spotyka się z ojcem, dyskutuje o śmierci ze znanym filozofem. Spotyka także pisarza - Tadeusza Konwickiego.

  Ponadto w spektaklu grają m.in.: Jerzy Stuhr (Lucjan), Andrzej Seweryn (Producent), Jerzy Trela (Ojciec), Katarzyna Figura (Wanda), Elisabeth Duda (Eli), Krzysztof Stroiński (Tomasz), Władysław Kowalski (Filozof).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo