Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Andrzej Duda w Wielton S.A. w Wieluniu [ZDJĘCIA]

ryb
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził siedzibę Wieltonu, wieluńskiego potentata w produkcji naczep, przyczep i zabudów samochodowych.

Prezydent RP po uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej w Wieluniu udał się z wizytą do siedziby Wielton S.A. W towarzystwie właścicieli i przedstawicieli zarządu spółki Andrzej Duda zwiedził hale produkcyjne oraz otwarte w zeszłym roku Centrum Badawczo-Rozwojowe. Chwalił firmę za to, że postawiła na innowacyjną produkcję.

- Ogromnie cieszę się, że polska firma zainwestowała w badania i rozwój na miejscu, w swojej siedzibie – mówił Andrzej Duda, który w ubiegłym roku wyróżnił Wielton Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Narodowy Sukces.

Zbudowane kosztem ponad 20 mln zł CBR posiada jedyną w Polsce, a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania pojazdów. Pod ziemią znajduje się skomplikowana konstrukcja, której jądro stanowi 600-tonowa masa sejsmiczna. Inżynierowie są w stanie odwzorować wszelkie przeciążenia, wyboje, zakręty. Po 4-5 tygodniach testów wiadomo, jak pojazd zachowa się po przejechaniu pół miliona kilometrów.

W ocenie prezydenta na szczególną uwagę zasługuje również ścisła współpraca firmy z Zespołem Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu. W placówce tej funkcjonują klasy patronackie, które są kuźnią wykwalifikowanej kadry dla zakładu. Andrzej Duda podkreślił, że w taki właśnie sposób powinno działać nowoczesne szkolnictwo zawodowe.

Grupa Wielton zatrudnia obecnie około 2,5 tys. pracowników, w tym 1,4 tys. w Wieluniu. Jest największą w Polsce, trzecią w Europie i dziesiątą na świecie firmą w swojej branży. W ostatnich latach Wielton przejął konkurentów we Francji, Włoszech i Niemczech. Szykuje się też do budowy montowni na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

- Jesteśmy dumni, że prezydent Andrzej Duda przyjął nasze zaproszenie. Myślę, że to ważny i symboliczny moment w historii naszej Grupy, która w ciągu ostatnich dwóch lat otworzyła nowy rozdział oparty na odważnej ekspansji zagranicznej – powiedział Mariusz Golec, prezes zarządu Wielton S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki