Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Duda z wizytą w ICZMP w Łodzi. Otwarcie Globalnego Centrum Kompetencyjnego i Centrum Referencyjnego [ZDJĘCIA]

Redakcja
Para prezydencka po raz pierwszy w duecie przyjechała do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Spotkała się z małymi pacjentami i ich rodzicami, a z lekarzami oglądała nowy sprzęt medyczny. Okazją do wizyty było oficjalne otwarcie Globalnego Centrum Kompetencyjnego i Centrum Referencyjengo.

Dziewczynkę z czerwonymi butami i trzymającego ją za rączkę tatusia w niebieskim sweterku, tulipany i uśmiechnięte dzieci rysowała we wtorek para prezydencka wspólnie z małymi pacjentami. To była ich pierwsza wspólna wizyta w szpitalu Matki Polki w Łodzi, ale Agata Duda wizytowała tu sama już wcześniej dwukrotnie.

- Moja żona powiedziała mi przed chwilą, że ICZMP to jej ulubiona instytucja związana z ochroną zdrowia - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w szpitalu.

Oficjalne otwarcie Globalnego Centrum Kompetencyjnego oraz Centrum Referencyjnego stworzonego przez Philipsa we współpracy z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki to powód wizyty pary prezydenckiej.

Biznes dla Łodzi

Globalne Centrum ma wsparać placówki na całym świecie przy zakupie nowoczesnego sprzętu medycznego, a pomóc w tym mają lekarze z łódzkiego szpitala.

- W ICZMP specjaliści będą zajmować się przygotowaniem i dostarczeniem sprzętu dla pacjentów w całej Europie - mówił Reinier Schlatmann, prezes Philipsa na Europę Środkowo-Wschodnią.

Współpraca szpitala i firmy to szansa dla Łodzi na rozówj biznesu. Zespoły wysoko wykwalifikowanych specjalistów będą zajmować się m.in. procesem przygotowania i dostarczenia sprzętu medycznego dla pacjentów w całej Europie.

Zobacz też: 20 najlepszych zdjęć porodów 2018. Kontrowersyjne i piękne zdjęcia porodów. Jak wygląda poród? Te zdjęcia porodów przełamują tabu [ZDJĘCIA]

Placówka ta jest jednym z trzech tego typu oddziałów Philips na świecie. Dwie pozostałe znajdują się w USA oraz Indiach, tworząc sieć centrów kompetencyjnych obejmujących swoją działalnością ponad 100 krajów. W łódzkim centrum będą obsługiwane zamówienia sprzętu medycznego z krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Wyższy poziom leczenia

Z kolei Centrum Referencyjne ma służyć wymianie doświadczeń w kwestii nowych technologii medycznych, tak aby diagnostyka i leczenie były na jak najwyższym poziomie. Skorzystać mają przede wszystkim pacjenci.

- To wyjątkowy dzień w historii Instytutu, jak i Łodzi. Dla nas to możliwość korzystania z najnowocześniejszego sprzętu do diagnostyki i leczenia pacjentów. To oni będą największymi beneficjentami tej współpracy. Ale na najnowocześniejszej technologii medycznej skorzystają też lekarze, bo wiele urządzeń dostępnych w Centrum Referencyjnym zapewni znaczne usprawnienie procedur medycznych - mówił Maciej Banach, dyrektor ICZMP.

Już od roku specjaliści z Matki Polki współpracują ze specjalistami z kraju i zagranicy w ramach Think-Tanku „Innowacje dla Zdrowia”, który powstał w szpitalu. Teraz będą mieli możliwość korzystania i testowania najnowocześniejszych urządzeń partnerskiej firmy. Obecnie w szpitalu jest takich ponad 300, w tym m.in. ultrasonografy, tomografy, echokardiografy czy angiografy. Wykorzystywane są m.in. w klinikach neonatologii, nefrologii czy kardiochirurgii.

Zobacz też: 20 najlepszych zdjęć porodów 2018. Kontrowersyjne i piękne zdjęcia porodów. Jak wygląda poród? Te zdjęcia porodów przełamują tabu [ZDJĘCIA]

ICZMP w Łodzi

Największy szpital w regionie

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi rocznie hospitalizowanych jest ponad 40 tysięcy pacjentów, a prawie 100 tysięcy otrzymuje porady ambulatoryjne.Szpital posiada najwyższy, trzeci poziom referencyjności, co oznacza, że leczy najtrudniejsze przypadki chorób. Jest wiodącym ośrodkiem referencyjnym perinatologicznym, ginekologicznym, onkologicznym i pediatrycznym.

Miliony z ministerstwa na porodówkę

Porodówka w szpitalu Matki Polki w końcu przejdzie gruntowny remont. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi dostał na to z Ministerstwa Zdrowia 24 miliony złotych. Przebudowane zostanie ponad 3,3 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Inwestycja ma ruszyć na początku 2018 r. i nie zakłócić pracy porodówki, co oznacza, że matki nawet w trakcie remontu będą mogły rodzić w ICZMP.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki