MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Antoni Macierewicz o elektrowni atomowej w Bełchatowie i założeniach Polskiego Ładu

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Antoni Macierewicz o elektrowni atomowej w Bełchatowie i założeniach Polskiego Ładu.
Antoni Macierewicz o elektrowni atomowej w Bełchatowie i założeniach Polskiego Ładu. Magda Buchalska-Frysz
Antoni Macierewicz, poseł z naszego województwa, pojawił się w Bełchatowie gdzie mówił o założeniach Polskiego Ładu. Poseł Macierewicz zapewnił też po raz kolejny, że powstanie elektrownia atomowa Bełchatów!

Antoni Macierewicz o elektrowni atomowej w Bełchatowie

Poseł Antoni Macierewicz w Bełchatowie mówił o założeniach Polskiego Ładu. W nowym projekcie PiS stawia sobie za cel podniesienie poziomu życia Polaków. Partia daje sobie 10 lat na dogonienie Europy zachodniej.

To wielkie wyzwanie, które ważne jest zwłaszcza dla Bełchatowa - mówił Antoni Macierewicz na spotkaniu z politykami PiS w swoim biurze w Bełchatowie. - W ostatnich miesiącach było wiele dyskusji o tym, czy Bełchatów pozostanie centrum Polskiej energetyki. Nie ma co do tego wątpliwości.

Lokalnych polityków i oficjeli były minister obrony przekonywał, że w miejsce energetyki opartej na węglu brunatnym powstanie energetyka nuklearna. Minister Sasin Macierewicza według potwierdził, że energetyka jądrowa będzie rozwijana w Bełchatowie.

Kwestia lokalizacji w Bełchatowie elektrowni atomowej podważana jest jednak przez cześć fachowców, którzy zwracają uwagę na to, że nie jest ona możliwa w tej lokalizacji, choćby na ruchy tektoniczne czy brak odpowiednich możliwości chłodzenia reaktorów jądrowych.

Program ten jest przygotowywany i będzie przedstawiony bardzo dokładnie - mówi dziś ogólnie Antoni Macierewicz. - Wtedy chętnie się z państwem spotkam i go zaprezentuję. To jest jednak na razie przed nami. Ta sprawa związana jest oczywiście z kwestią nowoczesnej struktury elektrowni nuklearnych i niezbędnych do tego rozwiązań związanych głównie z chłodzeniem. Problem jest badany bardzo dokładnie i zapewniam, ze zostanie rozwiązany, inaczej rząd nie podejmowałby uchwały, że to Bełchatów będzie jednym z trzech ośrodków elektrowni atomowych.

Antoni Macierewicz o Polskim Ładzie

W Bełchatowie Antoni Macierewicz mówił o planowanych zmianach podatkowych, zakładających, że do 30 tys. zł wzrośnie kwota wolna od podatku.

Blisko 18 mln ludzi zyska na tej zmianie podatkowej - mówił Antoni Macierewicz.

Przypomniał też, że do rodzin, w których będzie rodziło się dziecko, trafić ma kwota 12 tys. zł. Polski Ład objąć ma też wiele innych kwestii, choćby możliwość budowy domu do 70 m kw., bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, a tylko na tzw. zgłoszenie.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów miasta i powiatu mówili o wnioskach jakie będą składane, by uzyskać finanse na wiele inwestycji. końca lipca trwa nabór wniosków od samorządów w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Złożymy dwa wnioski opiewające na ponad 24 mln zł każdy i jeden na 5 mln zł - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Miasto chce złożyć wnioski na wykonanie wszystkich dróg na os. Binków, które dotąd nie powstały. - Drugi projekt to ul. Przemysłowa, która będzie równocześnie zjazdem z planowanej obwodnicy wschodniej - wylicza prezydent Mariola Czechowska. - Razem z województwem chcemy wykonać ścieżkę rowerową na ul. Piłsudskiego, to inwestycja na którą mieszkańcy czekają od wielu lat,

Powiat chce złożyć wnioski na inwestycje drogowe, warte kilkadziesiąt mln zł. - Dla nas bardzo ważny jest rozwój infrastruktury drogowej - mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Są już przygotowane projekty, które od kilku lat leżały w szafie, bo nie było na nich funduszy. - Mamy nadzieję, że będziemy mogli je teraz realizować - dodaje. - Rozważamy też możliwość złożenia wniosku na zwiększenie taboru PKS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki