Antoni Piekut: Najwięcej klientów szuka nieruchomości na rynku pierwotnym

Artykuł sponsorowany YUNIVERSAL DEVELOPMENT
Łódź to niezwykłe miasto położone w centralnej Polsce. To w tym właśnie miejscu przecinają się najważniejsze w kraju autostrady i magistrale kolejowe, które łączą ze sobą wszystkie zakątki Polski. Łódź to też aglomeracja, zamieszkiwana przez blisko milion mieszkańców. Ambitne plany rewitalizacji i rozwoju miasta przyczyniają się do ożywienia rynku budowlanego, w szczególności mieszkaniowego, w tym wielorodzinnego. Na tym rynku obecna jest także firma Yuniversal Development. O nowych inwestycjach marki z Podlasia oraz o sytuacji w gospodarce budowlanej rozmawiamy z Prezesem przedsiębiorstwa Yuniversal Development Antonim Piekutem.

Panie Prezesie, Łódź nosi miano jednego z największych i najciekawszych rynków mieszkaniowych w Polsce. Skąd takie opinie?

Oferta nowych mieszkań w Łodzi jest bardzo szeroka. Miasto rozwija się. Jest to przecież „Miasto czterech kultur”, które kusi ludzi miejscami pracy, nauki. Na tym rynku, obecnie, z różnym natężeniem, działa około stu firm deweloperskich. Najwięcej osób szuka nieruchomości na rynku pierwotnym. Łódź oferuje też domy czy apartamenty, ale najpopularniejsze wciąż pozostają lokale w niskokondygnacyjnych blokach, w średnim przedziale cenowym, zwłaszcza położone w okolicy centrum. Naszą odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest kilka inwestycji.

No właśnie! Apartamenty Chojny zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku!

Tak, już lada moment będziemy przekazywać klucze lokatorom. Inwestycja powstaje przy ulicy Łazowskiego 5 – lokalizacji stanowiącej harmonijne połączenie zielonego sąsiedztwa z bardzo dobrze rozwiniętym zapleczem i infrastrukturą, zapewniającą dogodny dojazd do centrum miasta oraz innych ważnych punktów w Łodzi.

W tym przypadku postawiliście na prosty design bryły. Dlaczego?

Zawsze staramy się, aby nasze inwestycje wpasowywały się w zagospodarowane już otoczenie, aby nie były od niego oderwane. Dzięki minimalistycznej bryle apartamentowiec doskonale prezentuje się na tle otaczającej przestrzeni. Zaletą realizowanej inwestycji jest przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To lokalizacja z dobrze rozwiniętą komunikacją miejską… Będzie się tu mieszkało nie tylko spokojnie (bo poza ścisłym centrum), ale też wygodnie.

Lokalizacja zawsze jest u nas na pierwszym miejscu. Nie sztuką jest kupić działkę na „odludziu” i wybudować tam nieruchomość. By nasze inwestycje zawsze miały w sobie coś wyjątkowego, ciągle poszerzamy obszar naszych działań. Poza Białymstokiem, gdzie mieści się główna siedziba firmy, budujemy obecnie w Łodzi i Warszawie. Wielkim powodzeniem wśród nabywców cieszyły się nasze inwestycje w Pruszkowie i Ełku. Kolejną budowę planujemy zaś rozpocząć w Suwałkach. Ciągle też szukamy nowych gruntów pod realizacje mieszkaniowe i usługowe. Chcemy, by przyszli mieszkańcy naszych osiedli mieli absolutną pewność, że decydując się na zakup nieruchomości w Yuniversalu, stawiają przede wszystkim na jakość, która od zawsze jest dla nas absolutnym priorytetem, zaraz po lokalizacji.

Panie Prezesie, wspomnijmy jeszcze o najnowszym „dziecku” Yuniversalu w Łodzi.

Nasza najnowsza inwestycja w Łodzi Górnej powstaje przy ul. Dzwonowej w Chojnach. To trzy minimalistyczne bryły trzykondygnacyjne, z sześćdziesięcioma mieszkaniami i taką samą liczbą zewnętrznych miejsc postojowych. Nieruchomość będzie wzbogacona o plac zabaw, wiatę na rowery, alejki wraz z ławkami, a cały teren inwestycji będzie ogrodzony. Wjazd ulokowaliśmy od ulicy Dzwonowej. Inwestycja znajduje się w pobliżu rzeki Olechówka, pomiędzy dwoma głównymi arteriami miasta: ul. Pabianicką od strony zachodniej oraz al. Jana Pawła II od strony wschodniej.

Teraz jest dobry czas, by zdecydować się na mieszkanie właśnie w tej lokalizacji.

Tak. Mamy tu teraz bardzo dobre warunki finansowe: promocję minus 500 zł z ceny każdego metra kwadratowego lokalu oraz system kredytowania 20% teraz, reszta przed odbiorem kluczy. Co ważne, inwestycja jest już na ukończeniu i pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się jeszcze w tym roku.

Jest jeszcze inwestycja w samym sercu miasta. To ekskluzywna, przepiękna Biała Kamienica. Kto chce tu zamieszkać, naprawdę powinien się pospieszyć, bo sprzedaż idzie naprawdę szybko…

Ta inwestycja powstaje tuż za rogiem tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej, u zbiegu ulic Więckowskiego i Zachodniej. Postanowiliśmy, że architektonicznie nawiązywać ona będzie do czasów świetności miejskich kamienic. Biel jest nadal najbardziej pożądaną barwą w nieruchomościach. W połączniu z ornamentami, ozdobami, nietypową fasadą, Biała Kamienica stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w centrum Łodzi. Dochodzi do tego wysublimowany układ przestrzenny wnętrz, co podkreśla rangę oraz możliwości inwestycji. To siedmiokondygnacyjna bryła, w której na najwyższej kondygnacji zaprojektowano wspólny taras widokowy. Jej wzór przygotował dr hab. inż. arch. Robert Sobański, prof. uczelni - ASP Łódź.

Prócz wysokiej klasy materiałów, charakterystycznego designu, mam wrażenie, iż największą zaletą tej nieruchomości jest prestiżowe położenie.

Łódź znana jest z ulicy Piotrkowskiej. Jest to najbardziej rozpoznawalna ulica Śródmieścia. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Ze Śródmieścia można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, ale też w ciągu około godziny znaleźć się w Warszawie dzięki położonej tu stacji PKP Łódź Fabryczna. W centrum miasta znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. Ta lokalizacja to również doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwie tego typu placówki miejskie, a także Uniwersytet Medyczny. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi. Sama Manufaktura znajduje się w odległości 1,5 km od inwestycji.

Z danych publikowanych przez GUS wynika, że w pierwszym kwartale 2022 r. w Łodzi oddano do użytkowania 1,8 tys. mieszkań. To o ponad 38 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jednak zauważalnie mniej niż w ubiegłym roku rozpoczęto nowych inwestycji. To zaledwie 900 planowanych nowych mieszkań. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wydane pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia z projektem budowlanym. Ich również jest znacząco mniej.

Rozpoczęte inwestycje to w większości mieszkania przeznaczone na sprzedaż lub wynajem, pozostałą część stanowią lokale w ramach budownictwa indywidualnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie