Aparaty USG dla wojewódzkich szpitali. Inwestycje Medyczne...

  Aparaty USG dla wojewódzkich szpitali. Inwestycje Medyczne Łódzkiego wydały 5,5 mln zł

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Aparaty USG dla wojewódzkich szpitali. Inwestycje Medyczne Łódzkiego wydały 5,5 mln zł
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Urząd Marszałkowski w Łodzi

  Szpitale wojewódzkie dostały 21 aparatów ultrasonograficznych (USG). Sprzęt kupiła spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego za to ponad 5,5 mln zł.
  Ultrasonografia jest dziś jedną z najbardziej powszechnych metod diagnostyki obrazowej. Znajduje zastosowanie w niemal wszystkich dziedzinach medycyny zaczynając od chirurgii poprzez ortopedię, neurologię i kończąc na ginekologii oraz położnictwie.

  Każdego dnia w szpitalach wykonuje się kilkaset takich badań, a rocznie w województwie łódzkim ma je ponad sto tysięcy osób. Nowe aparaty USG będą pracowały w różnych oddziałach i poradniach poszczególnych szpitali wojewódzkich.

  W wielu placówkach zastąpią stare i wyeksploatowane urządzenia, a w innych uzupełnią posiadany sprzęt.

  Zobacz też:Budżet obywatelski 2017. 4 mln zł na zdrowie w Łodzi

  Najwięcej aparatów USG - po cztery - trafiło do szpitala im. Pirogowa oraz szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. - W kardiochirurgii wiele procedur łatwiej jest wykonać właśnie dzięki tego typu aparaturze, ale są też takie, których bez niej nie da się w ogóle zrobić. Medycyna rozwija się, a dzięki temu my możemy jeszcze lepiej pomóc - mówi dr Grzegorz Religa, kierownik kliniki kardiochirurgii w szpitalu im. Biegańskiego.

  USG wysokiej jakości tylko dla szpitala "Biegańskiego" kosztowało ponad 1,2 mln zł. Sprzęt dostały też szpitale: wojewódzki w Bełchatowie (1), wojewódzki w Zgierzu (1), im. Kopernika w Łodzi (3), Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi (3), Pabian-Med w Pabianicach (1), im. Pirogowa w Łodzi (4), Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi (1), wojewódzki w Sieradzu (2) i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy (1).

  Czytaj:Z własnej kieszeni dokładamy na zdrowie więcej niż obywatele innych krajów

  - Leczenie będzie skuteczne, jeśli diagnoza zostanie postawiona w prawidłowy sposób, a nowoczesny sprzęt to umożliwia. Chcemy poszerzać dostęp do diagnostyki w naszych szpitalach, zwiększyć ich możliwości i dać jeszcze większe szans na skuteczne leczenie - przyznaje Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. - Spółka umożliwia kupowanie sprzętu grupowo i taniej oraz pozyskiwanie korzystniejszych warunków.

  Do 20 marca spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego działająca przy marszałku, wydała na sprzęt medyczny, wyposażenie i pojazdy ponad 66,6 mln zł.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SUPER!

  lekarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  przyda się dla prywaty!!!!

  Warto zobaczyć

  Diety