MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Apartament jak dom

Katarzyna Zawadzka
Malowniczą i cichą ulicę Bema na łódzkim Radogoszczu wzbogaci niebawem kolejna realizacja firmy Abart Development. Budynek stanie nieopodal wcześniej wybudowanego, wzorowanego na architekturze pałacowej.

Prace budowlane nad kameralną, ekskluzywną willą ruszą po wakacjach, a ich zwieńczenie nastąpi najprawdopodobniej w I kwartale 2011 roku. Działka, którą wypełni budynek, liczy 4 tys. mkw. i jest bujnie porośnięta zielenią. W sąsiedztwie znajduje się naturalne rozlewisko wodne.

Willa łącząca w sobie tradycyjno-klasyczną formę z nowoczesnością zastosowanych detali ma pięć kondygnacji, w tym jedną podziemną, przeznaczoną na garaż. Ściany zewnętrzne budynku zostaną wykonane z cegły i będą ocieplone wełną mineralną. Do budowy zostaną użyte lepsze gatunkowo materiały, np. na ścianach tarasów pojawi się piaskowiec a na podłogach włoska terakota. Części wspólne, takie jak klatki schodowe i powierzchnia garażowa, wykończone zostaną granitem.

Projekt "Bema 16/18" został stworzony z myślą o bardziej licznych rodzinach, co też znajduje odzwierciedlenie w powierzchniach dostępnych apartamentów. Przekraczają one nawet 300 mkw. Wszystkie będą miały 30-metrowy taras, a mieszkania o pow. powyżej 180 mkw. dodatkową, 15-metrową loggię. Na poddaszu znajdą się dwie kawalerki o pow. 74 mkw. oraz dwa ekskluzywne apartamenty o pow. 390 mkw. Tak dużych apartamentów, przekraczających średnią powierzchnię domu jednorodzinnego, nie było na rynku. To rozwiązanie dla osób poszukujących komfortu, jaki wiąże się z posiadaniem domu - z wyeliminowaniem wszystkich jego wad. W apartamencie znajdą się 45-metrowy hol, salon, jadalnia, kuchnia, cztery sypialnie, pokój dzienny, pokój dziecięcy z możliwością przeznaczenia go na gabinet, dwie łazienki, wc, pomieszczenie gospodarcze i dwa garaże. Podwójne stanowiska garażowe będą przynależały do wszystkich apartamentów. Na wyższe kondygnacje dostaniemy się za pomocą szybkobieżnej windy. Lokale będą jasne i przestronne. Na ich doskonałe doświetlenie pozwolą okna typu portefenetre, występujące w pałacach z okresu XVII-XIX wieku, sięgające od podłogi do sufitu. Na kondygnacji parteru i pierwszego piętra w oknach pojawią się żaluzje.

Budynek będzie ogrodzony i monitorowany przez system kamer i strażnika, siedzącego w holu recepcji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki