Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Arena Młodych i Arena Rodzin. 20 tys. uczniów i rodziców będzie się modlić w Atlas Arenie

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Grzegorz Gałasiński
Arcybiskup Grzegorz Ryś znów zaprosił uczniów i całe rodziny na spotkanie w Atlas Arenie. Chce, żeby przyszli także ci, którzy omijają kościoły szerokim łukiem.

W czwartek i w piątek w łódzkiej Atlas Arenie odbędą się masowe spotkania religijne dla młodzieży i całych rodzin. Arena Młodych i Arena Rodzin mają zgromadzić na modlitwach i rekolekcjach aż 20 tys. osób.

Pomysłodawcą spotkania jest arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Arena Młodych przeznaczona jest dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i liceów. Młodzi ludzie będą mieć dwa dni zajęć. Zaplanowana na piątek na godz. 19 Arena Rodzin to krótsze spotkanie dla dorosłych.

W obu programach przewidziano katechezę arcybiskupa Rysia, możliwość spowiedzi (także u arcybiskupa), wspólne modlitwy i śpiewy. Wszystko - jak co roku - ma być podane w nowoczesnej, atrakcyjnej formie.

W tym roku spotkanie odbędzie się już w pierwszych dniach Wielkiego Postu.

- Dzięki temu uczestnicy będą mieć czas, żeby do świąt Wielkanocy poruszane tematy przemyśleć - mówi ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy łódzkiej kurii.

Jak twierdzi, na spotkanie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem w Atlas Arenie zaproszeni są wszyscy. Uczniowie i wszystkie rodziny z regionu łódzkiego.

- Arena to szansa na dotarcie do tych, którym z Panem Bogiem jest nie po drodze - mówi ks. Kłys.

Dlatego mogą w niej wziąć udział także uczniowie niechodzący na religie. Ze szkół napływają sygnały, że tacy uczniowie chcą się do hali wybrać.

- Nasi uczniowie mogą wziąć udział w wydarzeniu w Atlas Arenie, niezależnie od tego, czy chodzą na religię czy nie - przyznaje Małgorzata Mrowicka, wicedyrektor XIII LO w Łodzi.

Ostateczne listy biorących udział w Arenie Młodych przygotowuje katecheta. Jak podkreśla wicedyrektor Mrowicka, w jej szkole zdarza się, że w wielkopostnych rekolekcjach biorą udział także osoby niechodzące na religię.

Także w Arenie Rodzin mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby. - Zaproszone są zarówno małżeństwa, jak i osoby żyjące w związkach niesakramentalnych - podkreśla ks. Kłys.

Na Arenę Młodych wydawanie wejściówek już się zakończyło. Na mającą mniejszą frekwencję Arenę Rodzin można przyjść bez rejestracji. Początek o godz. 19.

Arcybiskup Ryś tańczy i śpiewa

Uczestnicy spotkania w Atlas Arenie mogą spodziewać się, że abp. Grzegorz Ryś czymś ich zaskoczy. Dwa lata temu podczas spotkania w Atlas Arenie „tańczył”, czyli modlił się gestami z zespołem Mocni w Duchu. Kilka miesięcy później razem z kard. Tagle tańczył do piosenki „Nie umrę, a będę żył”. Podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli zaśpiewał własną, dowcipną piosenkę o Łodzi na melodię popularnej kolędy.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki