Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Arena Młodych - licealiści w "Atlas Arenie". Tańczyli, śpiewali i wysłuchali abp Grzegorza Rysia [ZDJĘCIA]

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Arena Młodych - licealiści w "Atlas Arenie". Tańczyli, śpiewali i wysłuchali abp Grzegorza Rysia
Arena Młodych - licealiści w "Atlas Arenie". Tańczyli, śpiewali i wysłuchali abp Grzegorza Rysia Grzegorz Gałasiński
Kolejny dzień "Areny Młodych". Tym razem do łódzkiej Atlas Areny przyszli licealiści ze szkół położonych na terenie archidiecezji łódzkiej.

Drugi dzień gośćmi Atlas Areny była młodzież archidiecezji łódzkiej. Tym razem w „Arenie Młodych” wzięło kilka tysięcy licealistów. Wysłuchali oni skierowanego do nich słowa ks. abp Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Na ten czas zeszli z trybun na płytę hali. Nie zabrakło świadectw ich rówieśników, śpiewów i tańca. Była też adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na środku hali umieszczono dużą, drewnianą konstrukcję, która swoim kształtem przypomina krzyż. Wykonał ją dr Paweł Jach, artysta plastyk z Krakowa. W środku krzyża, na przecięciu dwóch drewnianych belek umieszczono wykonaną specjalnie na „Arenę Młodych”, mającą 4,6 metra wysokości drewnianą monstrancję. W jej sercu znajduje się otwór o średnicy 30 centymetrów, gdzie umieszczono konsekrowaną hostię.

Uczestnicy „Areny Młodych” przybijali do tego drewnianego krzyża wcześniej przygotowanymi młotkami karteczki ze swoimi grzechami. Do Atlas Areny przybyło też 150 księżych u których młodzi ludzie mogli się wyspowiadać. Mogli też poprosić o modlitwę w swojej intencji 250 wolontariuszy związanych głównie z Odnową w Duchu Świętym.

KORONA KRÓLÓW. Sprawdź, co się wydarzy w kolejnym odcinku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki