Arka Gdynia - ŁKS Łódź 2:0. Beznadziejny występ ,,Rycerzy Wiosny" nad Bałtykiem

(bart, ww)
W spotkaniu 30. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS w pełni zasłużenie uległ w Gdyni Arce 0:2. Jasne, łodzianie mieli przebłyski w miarę przyzwoitej gry. Cóż jednak z tego. To rywale byli znacznie bardziej zdeterminowani, szybsi, bardziej konsekwentni. Chwilami ełkaesiacy wyglądali tak, jakby uczestniczyli w wewnętrznej gierce na treningu. Naprawdę nie jest istotne, że to podopieczni trenera Marcina Pogorzały mieli tzw. większe posiadanie piłki. To nie ma najmniejszego znaczenia. Druga kolejna porażka w tym sezonie, pierwsza w tym roku na wyjeździe, stała się faktem. We wtorek ŁKS podejmie w derbach Łodzi Widzew (18). ,,Rycerze Wiosny" muszą zagrać znacznie lepiej, by myśleć o rehabilitacji przed własnymi kibicami. ŁKS spadł na ósmą lokatę. Tymczasem Arka awansuje na drugą pozycję w tabeli, wypychając do strefy barażowej Widzew.

ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ARKA GDYNIA2
ŁKS ŁÓDŹ0

KONIEC MECZU - ŁKS przegrywa w Gdyni z Arką 0:2. Tak grający łodzianie nie mają co marzyć o awansie do ekstraklasy.
90 min - Mecz zostanie przedłużony co najmniej o trzy minuty.
89 min - Żółta kartka dla Hiszpańskiego.
88 min - Żółta kartka dla Bunozy.
84 min - Zmiana w ŁKS. Ibe-Torti zastępuje Kuźmę.
83 min - Marciniak fauluje Żebrowskiego.
82 min - Niecelna główka Dąbrowskiego.
81 min - Ładna akcja Marciniaka, zakończona rożnym.
80 min - Niecelny strzał Trąbki.
79 min - Zmiana w Arce. Hiszpański zastępuje Adamczyka.
76 min - Faul Moreno na Dobrotce.
75 min - Zablokowany strzał Moreno.
71 min - Kozioł broni uderzenie Kuzimskiego.
71 min - Niecelny strzał Deji.
69 min - Kużma fauluje Czubaka. Ma szczęście, że sędzia nie pokazał mu drugiej żółtej, czyli czerwonej kartki.
68 min - Zmiana w ŁKS. Ricardinho zastępuje Pirulo.
66 min - Zmiana w Arce. Żebrowski zastępuje Stępnia.
65 min - Ładna zagranie Pirulo, który posyła piłkę wzdłuż linii bramkowej. Ale nic z tego nie wynika.
64 min - Strzela Trąbka, broni Krzepisz.
61 min - GGGOOOLLL!!! Dla Arki. Ponownie z jedenastu metrów trafia Adamczyk. Kozioł był bliski obrony tego uderzenia. Ale nie obronił. Arka-ŁKS 2:0.
61 min - Kolejny karki dla Arki. Po kolejnym faulu Dąbrowskiego. Na Kobackim.
60 min - Adamczyk w ostatniej chwili zablokowany w ,,szesnastce" ŁKS.
60 min - Zmiana w Arce. Kuzimski zastępuje Milewskiego.
59 min - W tej fazie spotkania ŁKS próbuje atakować.
52 min - Żółta kartka dla Milewskiego.
52 min - Zablokowane uderzenie Corrala z wolnego.
51 min - Żółta kartka dla Pirulo. Nie zagra więc w derbach Łodzi z Widzewem.
51 min - Faul Milewskiego na Corralu.
50 min - Bardzo niecelny strzał Corrala.
49 min - Kozioł broni uderzenie z dystansu Adamczyka.
46 min - Dwie zmiany w ŁKS. Corral zastępuje Juricia, natomiast Moreno Kowalczyka.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Arki z ŁKS.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy ŁKS przegrywa w Gdyni z Arką 0:1. Zasłużenie. Bez większej determinacji łodzianie nie unikną dziś porażki. Jedynie w końcówce ełkaesiacy postraszyli gospodarzy.
45+3 min - Kapitalne techniczne uderzenie Domingueza niemal z połowy boiska. Krzepisz z trudem wybija piłkę na róg.
45 min - Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty do pierwszej połowy.
45 min - Zamieszanie w polu karnym gospodarzy.
42 min - Próba strzału Szeligi.
40 min - Niecelne uderzenie Marciniaka.
37 min - Żółta kartka dla Marcjanika.
33 min - Róg dla gości.
32 min - Żółta kartka dla Juricia za faul na Milewskim.
29 min - Po błędzie Szeligi silnie z pola karnego uderza Bunoza. Na szczęście, obok słupka.
28 min - Kuźma fauluje Czubaka.
26 min - Z dystansu strzela Deja, jednak Kozioł nie daje się zaskoczyć.
24 min - Centruje Adamczyk, ale Kozioł łapie piłkę.
23 min -Żółta kartka dla Kuźmy.
22 min - Podanie Adamczyka do Kobackiego. Ten centruje w pole karne, ale interweniuje Kozioł.
21 min - Zablokowane uderzenie Trąbki.
19 min - Efektowny wślizg Nacho ratuje ŁKS. Powstrzymuje Bednarskiego. Hiszpan naprawia tym samym swój błąd.
16 min - Kolejny róg dla łodzian.
16 min - Kontra ŁKS. Pirulo podaje do Kowalczyka, ale strzał młodego ełkaesiaka jest zablokowany. W efekcie róg.
11 min - GGGOOOLLL!!! Dla Arki. Z jedenastu metrów pewnie uderza Adamczyk. Arka-ŁKS 1:0.
10 min - Karny dla Arki. Sędzia uznał, że Dąbrowski faulował Czubaka. Żółta kartka dla Dąbrowskiego.
6 min - Konieczna będzie zmiana. Tosik nie jest w stanie kontynuować gry. Zmienia go Kuźma.
3 min - Zderzenie głowami Bednarskiego z Tosikiem.
2 min - Główka Czubaka nad poprzeczką. Akcja Arki zaczęła się od straty Pirulo.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Arka-ŁKS. Zapraszamy na relację.
Godz.20:30 - Arka zagra na żółto-niebiesko, ŁKS na czarno.

Godz.20:28 - Ewentualne zwycięstwo sprawi, że ŁKS przynajmniej do jutra znów awansuje do strefy barażowej.

Godz.20:15 - W szeregach łodzian zabraknie pauzującego za żółte kartki Maksymiliana Rozwandowicza. Na zbyt ostrą grę muszą natomiast uważać dzisiaj: Pirulo, Trąbka, Moreno i Bąkowicz. W ich wypadku żółta kartka oznacza, iż nie wystapią we wtorkowych derbach Łodzi z Widzewem.

Godz.20:10 - Wyjściowy skład Arki: Krzepisz – Marcjanik, Bunoza, Dobrotka – Stępień, Milewski, Deja, Kobacki – Bednarski, Adamczyk – Czubak. Ławka rezerwowych: Molenda, Diaw, Memić, Da Silva, Hiszpański, Skóra, Kuzimski, Siemaszko, Żebrowski.

Godz.20:07 - Na ławce rezerwowych ŁKS zasiedli: Bobek, Koprowski, Bąkowicz, Kuźma, Ibe-Torti, Ricardinho, Wolski, Corral oraz Moreno.

Godz. 19:52 - Arka i ŁKS rywalizowały z sobą w starciach o punkty 39-krotnie. Gdynianie triumfowali siedemnastokrotnie, dziesięciokrotnie rezultat był nierozstrzygnięty, natomiast dwunastokrotnie wygrali łodzianie (bilans bramkowy: 42:30).

Godz. 19:45 - Skład drużyny ŁKS: Kozioł, Nacho, Dąbrowski, Marciniak, Szeliga, Tosik, Dominguez, Trąbka, Pirulo, Jurić, Kowalczyk

Godz. 19:40 - Dziś w Gdynia mecz Arka - ŁKS. Zapraszamy na Relację na żywo. Poniżej aktualna tabela I ligi

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 2:0. Beznadziejny występ ,,Rycerzy Wiosny