Łódzki Art_Inkubator wspomoże młodych przedsiębiorców. Konkurs na rezydencje wyłonił kreatywne firmy, które zamieszkają w Fabryce Sztuki.

Łódzki Art_Inkubator na ul. Tymienieckiego ma nowych rezydentów. Do konkursu zgłosiło się 63 młodych twórców, z których laureatami zostało 15 osób. Konkurs składał się z dwóch etapów: przedstawienia biznesplanu oraz prezentacji i rozmów z kandydatami. Wśród wybranych przedsiębiorców znajdują się przedstawiciele takich dziedzin jak: projektowanie, fotografia, architektura, dziewiarstwo, akcesoria dla zwierząt czy gry-planszówki i na urządzenia mobilne.

Rezydenci musieli założyć działalność gospodarczą - większość firm, w przeciwieństwie do poprzedniego konkursu, powstała po ogłoszeniu wyników konkursu. - To oznacza, że mamy do czynienia z naprawdę młodymi przedsiębiorcami, którzy są na starcie swojej biznesowej kariery - mówi Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki.

Rezydencja to preferencyjne warunki, na których laureaci mogą korzystać z przestrzeni Fabryki i wsparcie merytoryczne. - Cenna jest pomoc prawna. Przy grach nie ma jeszcze konkretnych regulacji, bo to nowy rynek. Dobrze zapytać kogoś, kto się na tym zna - przyznaje Marta Pawlicka, prowadząca Yokai Games, jedna z tegorocznych rezydentek.

Marta Wycech prowadząca Hello Pets, markę akcesoriów dla zwierząt cieszy się z nowego miejsca: - Rezydencja dała mi przestrzeń do pracy, której brakowało mi w domu. Nie mogłam magazynować produktów, więc raczej wykonywałam je na zamówienie. Teraz mam miejsce na mini-magazyn.

Nowe firmy wiążą się z Fabryką Sztuki na razie na dwa lata.

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem