Instalacja złożona jest z setek suszonych kwiatów i elementów roślinnych, zatopionych w bezbarwnej żywicy. Ściany wiaty przystankowej zostały zastąpione szklanymi gablotami, w których znajduje się 36 różnobarwnych kompozycji florystycznych. Do stworzenia instalacji - która powstawała w pracowniach Teatru Nowego - artystka wykorzystała m.in. niezapominajki, chabry, narcyzy, róże, eustomy, piwonie, bratki, forsycje, płomyki, goździki, frezje, różaneczniki, alstromerie, szafirki i stokrotki. Są one ułożone w wielokolorowe kompozycje, którym można się przyglądać stojąc pod wiatą przystanku.
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY
- Piękno w stylu topless. Przyjemność bez ograniczeń? ZDJĘCIA
- Krzysztof Rutkowski śpi z rewolwerem i różańcem przy łóżku. Zobacz, jak mieszka!
- Ślub Malwiny Smarzek. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości!
- Ślub Krzysztofa Rutkowskiego z Mają Plich
- Zalew Sulejowski wysycha. Skutki suszy w regionie [ZDJĘCIA]
- Wyjątkowo ciepły grudzień a jaka będzie zima?
- Pomysł pojawił się z chęci przebywania blisko natury, podkreślenia kontrastu kolorowych kwiatów z betonowym miastem - wyjaśnia Dominika Cebula, studentka III roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. - Kwiaty i bukiety dla ludzi mają ogromne znaczenie, ich symbolizm jest obecny w naszej kulturze od dawna. Dajemy je na prezent na wszystkie ważne wydarzenia w naszym życiu, gdy składamy komuś gratulacje, na uroczystościach, gdy świętujemy. Kwiaty celebrują to co piękne i to co ulotne. Wiele kwiatów zatopionych w ścianach przystanku pochodzi z bukietów, które dostałam ja albo moi znajomi.
Ekspozycja instalacji na placu Dąbrowskiego potrwa przynajmniej do końca października, ale możliwe, że instalacja zostanie później przeniesiona na inny przystanek.
„Nostalgia” jest kolejną instalacją artystyczną w przestrzeni miejskiej zorganizowaną przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Do najbardziej znanych należą płaskorzeźba „Cisza” złożona z 1300 stalowych prętów przymocowanych do ściany przy ul. Wólczańskiej 13, neon „Wdech/Wydech” na ścianie przy ul. Narutowicza 21, mozaika ceramiczna na ścianie przy ul. Zachodniej 93 czy rzeźba pt. „Ciężar niewłaściwy” na terenie dworca Łódź Fabryczna.
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?