Atomówki uległy Tygrysicom i Diablicom

(Ad.)
Delia Atomówki Łódź brała udział w IV Turnieju o Mistrzostwo Polski Kobiet w Rugby7. archiwum/materiały Delia Atomówki Łódź
W sobotę, 22 września w Częstochowie drużyna Delia Atomówki Łódź brała udział w IV Turnieju o Mistrzostwo Polski Kobiet w Rugby7. W turnieju startowało 8 drużyn.

Łódzkie rugbistki pojechały na turniej prowadzone przez nowego trenera Damiana Klimka, który prowadzi drużynę od lipca tego roku.

W grupie eliminacyjnej Delia Atomówki spotkały się z drużynami: Ladies Frogs Warszawa z którymi zremisowały 10:10 następnie z
Ladies Lechia Gdańsk, którym uległy 35:0 oraz z Czarnymi Pruszcz Gdański z którymi wygrały 17:5.

W półfinale łodzianki uległy Tygrysicom Sochaczew 27:0, a w małym finale o III miejsce uległy Diablicom Ruda Śląska 12:5.

W turnieju nie mogły wystąpić: Iza Luc i Julia Dzięcielska oraz Roksana Świerczewska, która leczy kontuzje. Te zawodniczki są dużym wsparciem drużyny, Iza Luc oraz Roksana Świerczewska są reprezentantkami Polski.

- Niestety kontuzje i choroby dziewczyn spowodowały że nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie, a także zawodniczki na boisku nie zawsze były w pełnej dyspozycji - mówi Zbigniew Grądys, kierownik drużyny. - Przed dziewczynami jeszcze trochę pracy, aby dogonić drużyny z pierwszej czwórki, ale z turnieju na turniej jesteśmy coraz bliżej. Mam nadzieję, że zmiana
trenera i świeże spojrzenie na drużynę pozwoli osiągnąć sukces.

Delia Atomówki Łódź wystąpiły w składzie:
Edyta Krukowska, Magda Jarecka, Marta, Jarecka, Dominika Rudalska, Anna Pośpiech, Iza Walczak, Anna Machalska, Patrycja Badowska, Adria Ortmanowska.

6 października Delia Atomówki wystąpią w Łodzi podczas turnieju Łódź Sevens Cup, który będzie dwudniowym turniejem RUGBY7. Drugiego dnia zobaczymy zawodników BBRC Łódź.