Auchan zastąpi Real. Pierwszy zmieni się sklep przy Jana Pawła II

Alicja ZboińskaZaktualizowano 
Real przy Jana Pawła II 30 pierwszy zmieni się w Auchan Maciej Stanik
Na 21 listopada zaplanowano otwarcie pierwszego w Łodzi sklepu Auchan. Zajmie on miejsce hipermarketu Real przy al. Jana Pawła II 30. Na kolejne sklepy Auchan w Łodzi trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

O zmianie szyldu zrobiło się głośno, gdy na początku tego roku francuska sieć Auchan kupiła sieć hipermarketów niemieckich Real. W Łodzi dotyczy to także sklepów przy al. Piłsudskiego, w Manufakturze oraz na terenie M1 przy ul. Brzezińskiej. Początkowo nic się nie działo, ale na przeprowadzenie zmian nowy właściciel ma półtora roku.

Hipermarket Real przy al. Jana Pawła II będzie czynny do 17 listopada.

- Otwarcie zaplanowaliśmy na piątek 21 listopada na godz. 9.30 - mówi Anna Gajda z biura prasowego Auchan. - To pierwszy sklep, który doczekał się zmian w Łodzi. Kolejne będziemy przekształcać już w przyszłym roku, będziemy o tym informować klientów.

W dniach 18-20 listopada sklep zostanie zamknięty, wówczas przeprowadzone zostaną ostatnie pracy przy zmianie marki. To także czas na dostawę towarów. Od kilkunastu dni w tym sklepie Reala nie można kupić wielu artykułów, a niektóre zmieniają miejsce.

polecane: 60 Sekund Biznesu: Niemcy najważniejszym partnerem handlowym.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tusiek

Byłam w Krakowie w sklepie Auchan i bardzo się cieszę iż powstanie w Łodzi.
Nie oszukujmy się, ale Real był jednym z najdroższych marketów, natomiast w Auchan zrobiłam wiele zakupów za połowę ceny niż w Realu.
Dodatkowo był wysoki wybór produktów - dużo ciekawszy niż w Realu.

B
Bredzisz

Tam na pewno są mądre rzeczy powiedziane. Wklej całą.
W ten sposób unikniesz krępującego obowiązku odpowiedzi na argumenty przedmówcy. Po prostu udasz, że tego nie było.
Tematem artykułu (zmiana brandu) też się nie przejmuj, idź w zaparte.
W ostateczności zacznij używać inwektyw, od lekkich ("jeśli potrafisz czytać teksty dłuższe od wiadomości esemesowych"), poprzez "leminga", "oczadziałego" do regularnych kretynów i debili. Nie żałuj sobie.

BTW: Wiesz ilu jest producentów samochodów w Niemczech? A wiesz ilu ich było 100 lat wcześniej? ;-)))

E
Ehe

I będzie dowodził, że 2x2 = 3 bo resztę ukradła Platforma.
Ty nie tylko nie masz pojęcia o ekonomii, ale nawet o rachunkach.
Sorry, ale możesz sobie zmieniać do woli temat swoich narzekań, beze mnie.

E
Ehe

Aż mi się ckliwie zrobiło, jak czytałem o stopniowym wymarciu. Wzruszyłeś mnie do łez swoimi bzdetami, które z rzeczywistością mają tyle wspólnego co ustalenia komisji Antka Macierewicza.

t
thief

Ja podaję fakty do przemyślenia i wyrobienia sobie opinii o "raju", jaki tworzą w kraju hipermarkety, a ty o wpływie zmiany właściciela na podatki... Owszem, firmy płacą i inne podatki, ale to już wyższej kategorii myślenia potrzeba, żeby sobie wyobrazić, ile mogłyby płacić firmy zlikwidowane przez nadmiar hipermarketów. W każdym razie są kraje, gdzie takie myślenie jest obowiązkiem rządzących, a i ich obywateli.
A teraz... teraz przeczytaj poniższy tekst (ok. 2 minut ci to zajmie), jeśli potrafisz czytać teksty dłuższe od wiadomości esemesowych:
" Pierwsze hipermarkety powstawały w latach 30-tych w USA,
Francja, w latach 60-tych stała się naturalnym poligonem rozwoju tego typu formy handlu. Rozwój hipermarketów nie ma nic wspólnego z nieuchronnym zjawiskiem ekonomicznym. Rozwój tzw. nowoczesnej formy handlu to swoisty marsz hipermarketów na rynki słabe. Dlaczego jest to zdecydowany marsz hipermarketów, a nie nieuchronne zjawisko ekonomiczne?
Hipermarkety zdobyły dominującą rolę w Niemczech, częściowo w krajach Beneluxu i już w mniejszym stopniu w Szwajcarii. W latach 80-tych dotarły do Grecji, Portugalii i Hiszpanii, w latach 80 opanowały rynek Wielkiej Brytanii, w latach 90 ekspansja hipermarketów dotarła do Włoch. Silne lobby handlowców stawiło skuteczny opór i ograniczyło rozwój tej formy handlu. Norwegia zakazała budowy hipermarketów zagranicznych na swoim terenie!!!!
W latach 90 kandydat na Prezydenta Francji Chirac zatrzymanie ekspansji hipermarketów potraktował jako swoją obietnicę wyborczą i słowa dotrzymał. Będąc już Prezydentem Francji wprowadził radykalne ustawodawstwo, ograniczające dalszy rozwój tej formy handlu. Niestety decyzje te wprowadzono za późno, z 498 tysięcy sklepów we Francji pozostało 97 tysięcy, reszta 401 tysięcy zbankrutowała.
Według badań francuskich ekonomistów jeden hipermarket jest w stanie obsłużyć populację 50tysieczną. Ekspansja hipermarketów spowodowała upadek drobnego i średniego przemysłu rolno-spożywczego, dla którego kanałem dystrybucji produkowanych towarów był lokalny handel. Dochody gmin spadły o około 33% z tytułu utraty wpływów z podatków lokalnych i dzierżawy lokali handlowych. Hipermarkety stosowały wobec producentów szereg praktyk wymuszania dodatkowych opłat, żądały opłat za wejście do sieci, narzucały odległe terminy płatności, zmuszały dostawców do ponoszenia kosztów druków reklamowych, itd. We Francji, Prezydent Chirac narzucił dekretem krótkie terminy płatności i zakazał monopolistycznych działań wielkich sieci wobec dostawców.
W krótkim okresie i konsumenci zorientowali się, iż w miarę przejmowania rynku przez hipermarkety jakość towarów systematycznie spadała. Producenci zmuszani do coraz to niższych cen, szukali ratunku w obniżeniu jakości, a wielkie zakłady oferowały żywność nafaszerowaną konserwantami i chemią, pogarszając znacznie jej smak.
Po przejęciu rynku przez hipermarkety, ceny zaczęły wracać do normy, skończyły się nadzwyczajne promocje i bzdury plecione przez polityków i media o antyinflacyjnej roli hipermarketów, o obniżenie kosztów utrzymania emerytów i bezrobotnych.
Ta forma handlu tak wiele złego zrobiła w gospodarkach krajów Europy, iż prawie wszystkie kraje, których dotknęło to zjawisko, wprowadziły ustawy anty-hipermarketowe. Od drakońskich limitów powierzchni dla nowo otwieranych placówek (tak jak w niektórych miejscach Francji nawet nie przekraczające 100m2, czy też w Grecji , w Portugalii 300 i 400m2) po ograniczenia handlu wielkopowierzchniowego w niedziele, święta i dni ustawowo wolne od pracy.
Według watykańskiej Komisji Ekonomicznej w raporcie o hipermarketach, stwierdzono, iż wpływ tej formy handlu na lokalny rynek pracy jest znaczny, jedno miejsce pracy w hipermarkecie generuje w handlu, w lokalnych usługach i drobnym przemyśle od 7- 8 miejsc osób bezrobotnych!! "

T
Teo

Właśnie tacy wyborcy PO, co mają wszystko w d... ("ten kraj istnieje tylko teoretycznie", "ch..., d... i kamieni kupa" - to twoje i twoich bliskich słownictwo) doprowadzili ten kraj, a Łódź w szczególności, do stopniowego wymarcia. Nie chcę ci, lemingu, nic wyjaśniać, bo jesteś odporny na argumenty, ale powiem ci tylko jedno: Angela Merkel nie ma tego w d... i dlatego to my jeździmy do jej kraju tyłki Niemcom podcierać, a nie oni do nas.

l
lodzermansz

bitwa o Polski handel jest już prawie przegrana , uprzywilejowanie dużych graczy zza granicy to nic innego jak sponsorowanie nielegalnej konkurencji. Zatrudnianie na umowy śmieciowe przez agencje (współczesne niewolnictwo) i zmuszanie ludzi do samozatrudnienia to przemoc ekonomiczna . High cost of low prices to dokument który już wiele lat temu pokazał na przykładzie Wal Martu jaki wpływ na degradację ekonomiczną rejonu ma działalność takiego podmiotu gospodarczego. Brak takiej wiedzy dzisiaj to ekonomiczny analfabetyzm.

E
Ehe

Jeśli sprzedasz coś z marżą 0%, to podatek wyniesie 23% od zera, czyli ...zero.

A jak kupisz towaru za "100 tysi" to... zabrakło ci ceny sprzedaży, analfabeto ekonomiczny.

I kto tu wypisuje głupoty?

m
macon

"Kłamstwo w czystej postaci. Podatki płacisz od zysku." - szczególnie VAT płacisz od zysku. Kup sobie towaru do handlu za 100 tysi np. sprzedaj to w ciągu roku, to zobaczysz jaki będziesz szczęśliwy i nie obciążony.

E
Ehe

Płacą podatki, a dosyć naturalne jest, że płacą je z pieniędzy, które zarobią. To poniżej elementarza ekonomii, naiwniaku.

Poza tym nie zrozumiałeś pytania. "Zdradziecki" mechanizm, który opisałeś a ja wyśmiałem dotyczy każdego płatnika, a pytanie dotyczyło migania się od podatków, a nie źródła ich finansowania.

E
Ehe

A mam głęboko w d... czemu u ciebie ubyło sklepów. U mnie ubyło rymarzy i serwisantów od kineskopów. Poza tym, czemu odnosisz to do sytuacji sprzed 10 lat? Czemu nie sprzed 25 lat?

> Chcesz powiedzieć, że te wszystkie firmy, które upadły lub zostały
> zlikwidowane, to byli nieudacznicy, którym po prostu interes nie wypalił ?
Nie, chcę powiedzieć, że mam to w du.pie. Tak samo jak upadek Nokii i rozwój HTC.

> chcesz powiedzieć, że Państwo w sensie ustawodawcy, nie ma wpływu
> na tworzenie czy upadanie firm ?
Powinno mieć jak najmniejszy. A jak to się ma do samych marketów?

Zdychająca Pietryna - tak to na pewno wina Tuska i marketów. Wprawdzie te same sklepy są tuż obok w Galerii i Manufakturze, ale to wina "markietów".

> natychmiast ponosisz kosmiczne obciążenia podatkowe, zanim w
> ogóle zaistnieje szansa, że cokolwiek zarobisz.
Kłamstwo w czystej postaci. Podatki płacisz od zysku.

Podsumowując: mieszasz różne rzeczy i wszystkie nieszczęścia tego świata zrzucasz na hipermarkety. To bełkot.

E
Ehe

Chyba ciebie ktoś zwolnił od rozumu. Bezterminowo.

m
marcon

To powiedz mi dobry człowieku dlaczego na ulicy przy której mieszkam na odcinku dwóch przecznic jeszcze 10 lat temu było 40 (czterdzieści) sklepów, a teraz są 4 (cztery) ? Na najdłuższej "handlowej" ulicy w europie, też prawie wcale nie ma sklepów. Chcesz powiedzieć, że te wszystkie firmy, które upadły lub zostały zlikwidowane, to byli nieudacznicy, którym po prostu interes nie wypalił ? Tyle, że w tym wypadku w miejsce każdego zlikwidowanego sklepu, czy zakładu, powstałby kolejny, gdyby tu był wolny rynek prawda ? Panie praworządny i nadal chcesz powiedzieć, że Państwo w sensie ustawodawcy, nie ma wpływu na tworzenie czy upadanie firm ? Ty chyba żyjesz w alternatywnej rzeczywistości skoro tego nie widzisz. Powiesz może, że teraz taka nowoczesność w domu i zagrodzie i powstały nowe formy handlu internet itp. Owszem, owszem tylko, że jak sam widzisz marketom to nie przeszkadza, natomiast zwykły Kowalski dzisiaj, nie ma najmniejszej szansy na otwarcie własnego interesu, bo nie mając perspektywy, ani szansy spróbowania, natychmiast ponosisz kosmiczne obciążenia podatkowe, zanim w ogóle zaistnieje szansa, że cokolwiek zarobisz.

O
Odziak

"Nowa firma" "Nowa marka" i na kolejnych parę latek zwolnienie z podatków...

E
Ehe

> Państwo oczywiście ma taką możliwość, żeby kontrolować powstawanie marketów.
Na szczęście nie ma. I to też jest element wolnego rynku.

> Tylko nie robi tego,
Bo nie ma takiej możliwości. Mają ją samorządy uchwalając plany zagospodarowania i ew. UOKiK zezwalając, lub nie w przypadku przejmowania konkurencji.

> bo te, wolno rynkowe firmy, kupują sobie prawa, polityków i inne atrybuty Państwa.
Podaj jakiś przykład, oszczerco.

> O jakim wolnym rynku piszesz ?
O tym, że między konkurującymi ze sobą Tesco, Carrefourem i Auchanem jest kilkaset mniejszych sklepików, niektóre całkiem blisko marketu, a oprócz tego Lidle, Biedronki, Groszki, Żabki, itd.

> Wolny rynek był tutaj przez chwilkę, w latach 90-tych ubiegłego stulecia.
Ponarzekać zawsze warto. Typowe dla nieudacznika. Zwalnia z odpowiedzialności za własne porażki - bo to ICH wina. Kim są ONI? Ano, pewnie Żydzi, światowa finansjera, cykliści, itd.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3