Aukcja obrazów w Rynku Sztuki w Łodzi. Chagall zmłotkowany

    Łukasz Kaczyński

    Dziennik Łódzki

    Aktualizacja:

    Dziennik Łódzki

    1/2
    przejdź do galerii
    Podczas niedzielnej aukcji dzieł w Rynku Sztuki przy pełnej sali na 2,2 tys. zł wylicytowano "Wioskę", wdzięczną litografię czołowego awangardzisty XX wieku Marca Chagalla.
    Nie była to jednak najwyżej zlicytowana praca. Tą okazała się "Sanna" Czesława Wasilewskiego, urodzonego w Warszawie, a zmarłego w Łodzi samouka (kwestia jego wykształcenia nie jest jasna), znanego z przygotowania tzw. podmalówek dla Wojciecha Kossaka.

    Wasilewski nawiązywał do jego stylu, nie porzucając swej indywidualności. Płótno z 1922 roku sprzedano za 22 tys. zł.

    - Na rynku sztuki da się odczuć ożywienie. Dochodzi też do specjalizacji, gościmy kolekcjonerów zainteresowanych danym artystą lub tematyką - mówi Wojciech Niewiarowski, szef domu aukcyjnego. Prace Dwurnika, Wyczółkowskiego, Lebensteina i inne obiekty sprzedano łącznie za ponad 58 tys. zł. Właściciela nie znalazła m.in. akwaforta "Kąpiąca się" impresjonisty Renoira.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Mój reporter

    Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

    Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
    Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
    Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
    Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
    A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
    Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

    Dane kontaktowe

    Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

    Oświadczenia:

    Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
    • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
    • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
    • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo