Autobusy nocne MPK Łódź będą kursowały co pół godziny?

  Autobusy nocne MPK Łódź będą kursowały co pół godziny?

  Roman Czubiński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Podwojenie liczby kursów autobusów nocnych kosztowałoby 4 mln zł

  Podwojenie liczby kursów autobusów nocnych kosztowałoby 4 mln zł ©Dziennik Łódzki/archiwum

  Autobusy nocne być może będą jeździły w przyszłym roku dwa razy częściej. Członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów złożyli odpowiedni wniosek do budżetu obywatelskiego.
  Podwojenie liczby kursów autobusów nocnych kosztowałoby 4 mln zł

  Podwojenie liczby kursów autobusów nocnych kosztowałoby 4 mln zł ©Dziennik Łódzki/archiwum

  - Wielu studentów ma kłopoty z powrotami z imprez w środy czy czwartki. Problem mają również osoby kończące pracę w godzinach nocnych - mówi Jerzy Wojtowicz ze stowarzyszenia. Dodaje, że zwiększenie częstotliwości ułatwi poruszanie się po mieście dużej liczbie mieszkańców Łodzi. - Takie działanie należy się łodzianom, którzy płacą tu podatki - twierdzi.

  - Zarząd Dróg i Transportu nie sprzeciwia się inicjatywie - zapewnia Jacek Sarzało z Wydziału Komunikacji Społecznej.
  - Zweryfikujemy wniosek merytorycznie. To mieszkańcy decydują, co chcą zrobić za pieniądze z budżetu obywatelskiego. Jeśli projekt wygra we wrześniowym głosowaniu, nie widzę przeszkód, by przywrócić dawną częstotliwość - deklaruje.

  Autobusy nocne jeszcze dwa lata temu kursowały co pół godziny. W grudniu 2011 r. ZDiT zmniejszył ich częstotliwość (poza weekendami) o połowę. - To była najgorsza decyzja, jaką można było podjąć - ocenia Wojtowicz.

  Jego zdaniem, urzędnicy zafundowali łodzianom dotkliwe utrudnienia, skazując wielu z nich na korzystanie z taksówek. - Głosując na nasz wniosek, mieszkańcy mogą pokazać, że zależy im na rozwijaniu, a nie zwijaniu transportu zbiorowego. Niezależnie od tego, ZDiT powinien zmienić swoją politykę i przywrócić autobusy co pół godziny na stałe - dodaje.

  W przeciwnym razie, jeśli nawet łodzianie przegłosują wniosek, dodatkowe kursy będą realizowane tylko przez rok.

  - Uważam, że rozrzedzenie kursów linii nocnych było słuszne - odpowiada Sarzało. - Nie mamy skarg na przepełnienie autobusów. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, komu nie pasuje godzina odjazdu. Tak samo jest w przypadku linii dziennych. Trzeba przystosować się do istniejących rozkładów - argumentuje urzędnik. Zastrzega jednak, że dyskusja na temat rozkładu jazdy jest możliwa.

  - Można pomyśleć o wprowadzeniu zapisów, w myśl których część środków budżetu obywatelskiego byłaby co roku przeznaczanych na cele związane z komunikacją miejską - zastanawia się Wojtowicz.

  Obie strony zgodnie twierdzą, że podwojenie liczby kursów kosztowałoby nieco ponad 4 miliony złotych. Pula środków na zadania ogólnołódzkie, do których należy inicjatywa KMST, to 5 milionów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemożliwe

  Zygmunt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Nie sądzę, aby pomysł zyskał aż tak duże poparcie jak zakładają wnioskodawcy.
  Wydawanie przeszło 4mln z puli 5mln na komunikację w sytuacji kiedy łodzianie oczekują budowy boisk, remontów ulic...rozwiń całość

  Nie sądzę, aby pomysł zyskał aż tak duże poparcie jak zakładają wnioskodawcy.
  Wydawanie przeszło 4mln z puli 5mln na komunikację w sytuacji kiedy łodzianie oczekują budowy boisk, remontów ulic itp. jest mało prawdopodobne.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nadgodziny

  1908 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

  Często pracuję nadgodziny do 01.45 i muszę czekać na autobus kolejną godzinę aby dojechać do domu.Nie zdążę na ten o 02.00!

  Zdjęcie autora komentarza
  Bardzo dobrze!

   www.osiedle-chelmonskiego.pl.tl

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 20

  Bardzo dobrze!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeszcze żeby

  rek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

  te rozkłady linii dziennych były ułożone sensownie. Ale sk...syny specjalnie tak układają rozkłady że nie można się przesiąść bo wysiada się z jednego autobusu a drugi właśnie ucieka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dostosować się do rozkładu?

  Łapiduch (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 32 / 19

  Zazwyczaj i tak ludziska drepczą pieszo, bo weź czekaj 30 min w zimie jak w tym czasie można przejść nawet 4-5 przystanków.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  katerinare (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 16

  "Trzeba przystosować się do istniejących rozkładów - argumentuje urzędnik. " W jaki sposób mam argumentować mojego brygadzistę aby produkcje zamykał 15 minut wcześniej? Wydaje mi się, że nie...rozwiń całość

  "Trzeba przystosować się do istniejących rozkładów - argumentuje urzędnik. " W jaki sposób mam argumentować mojego brygadzistę aby produkcje zamykał 15 minut wcześniej? Wydaje mi się, że nie wystarczy to zdanie, które wypowiedział urzędnik.... paranojazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budzet obywatelski dla Lodzi

  bo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

  Głosować na wybrane projekty będzie można od 21 do 29 września.
  Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać swój głos na maksymalnie 5 projektów ogólnomiejskich i maksymalnie na 5 projektów lokalnych...rozwiń całość

  Głosować na wybrane projekty będzie można od 21 do 29 września.
  Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać swój głos na maksymalnie 5 projektów ogólnomiejskich i maksymalnie na 5 projektów lokalnych (dzielnicowych). Zatem we wrześniu będzie można na kardzie do głosowania wskazać max 10 zadań, które uważamy, że powinny być zrealizowane w 2014 roku.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o ile studenci moga wracac wczesniej z imprez - to o tyle ludzie pracujacy nie zwolnia sie z pracy

  Monika (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 15

  o ile studenci moga wracac wczesniej z imprez - to o tyle ludzie pracujacy nie zwolnia sie z pracy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo