Awans siatkarek Grot Budowlanych po emocjonującym meczu Pucharu Polski

Melis Durul przekonuje sędziego, że prawidłowo zdobyła punkt. Koleżanki z drużyny Grot Budowlanych popierają Turczynkę Fot. Grzegorz Gałasiński
W ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarki Grot Budowlanych stoczyły w Łodzi ciężki, ale zwycięski bój z MKS Kalisz.

Po pierwszym przegranym secie, gospodynie złapały właściwy rytm gry i wygrały dwie kolejne partie - do 22 i 18. Wydawało się, że pójdzie już z górski, ale jednak rację mieli ci, którzy złowieszczyli, że podopieczne trenera Macieja Biernata czeka trudna przeprawa z kaliszankami.
Łodzianki fatalnie zaczęły czwartego seta - przegrywały już 1:6. Siatkarki z Łodzi oddały seta bez walki, oszczędzając siły na tie-break. Przykro było patrzeć, gdy na tablicy widniał wynik 4:18. Od stanu 4:9 łodzianki straciły dziewięć punktów z rzędu, a serial fatalnych zagrań skończył się wtedy, kiedy Karolina Drużkowska wreszcie zepsuła zagrywkę. Siatkarki Grot Budowlanych przegrały seta do 10.
W tie-breaku łodzianki zdobyły dwa pierwsze punkty, ale rywalki szybko wyrównały (2:2). Na skuteczne ataki Moniki Fedusio i Melis Durul odpowiadały kaliszanki (4:4). Aleksandra Kazała, Dominika Sobolska i Melis Durul wyprowadzają łodzianki na prowadzenie 7:4. Zmiana stron boiska następuje przy wyniku 8:5 dla Grot Budowlanych. Zagrywki Melis Durul i błędy w ataku Aleksandry Rasińskiej podwyższyły prowadzenie - 10:5.
Niesamowicie długą wymianę kończy wreszcie skutecznym atakiem Dominika Sobolska (12:6). Kolejny atak Melis Durul i jest 13:6. Awans łodzianki mają w kieszeni. Po ataku Moniki Fedusio łodzianki mają piłkę meczową. Monika Fedusio ją też wykorzystuje. Brawo Grot Budowlani!
W półfinale Pucharu Polski Grot Budowlani zagrają z triumfatorem pary: Chemik Police - Radomka (mecz 4 stycznia o 18).
W środę 4 stycznia o godz. 18 w łódzkiej Sport Arenie zaprezentują się liderki Tauron Ligi - siatkarki ŁKS Commercecon. W ćwierćfinale Pucharu Polski zagrają z #Volley Wrocław. Po spodziewanym awansie, w półfinale Łódzkie Wiewióry zagrają ze zwycięzcą pary: Stal Mielec - Developres Rzeszów (mecz 4 stycznia o 18).
Półfinały Pucharu Polski zaplanowane są na 1 kwietnia, a finał na 2 kwietnia.
Grot Budowlani Łódź - MKS Kalisz 3:2 (22:25, 25:22, 25:18, 10:25, 15:6).
Grot Budowlani: Judyta Gawlak 8, Melis Durul 16, Aleksandra Kazała 9, Dominika Sobolska 13, Ewelina Polak 1, Monika Fedusio 20, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska, Adrianna Kukulska 2, Julia Kąkol 1, Małgorzata Lisiak, Justyna Kędziora 1. Trener: Maciej Biernat.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0