Bad Boys nowymi mistrzami CNBA! MVP z 36 punktami. Zdjęcia

Po emocjonującym finale Bad Boys wygrywają z Elbudplastem 74:72 i zdobywają swój pierwszy mistrzowski tytuł! MVP spotkania został wybrany Szymon Gralewski ze zwycięskiej drużyny.

Pojedynek najlepszych drużyn Superligi był zwieńczeniem kolejnej, już czterdziestej ósmej edycji największej ligi koszykówki w województwie łódzkim. Wzięły w niej udział 54 zespoły w czterech klasach rozgrywkowych. Od końca lutego do wczoraj rozegrano niemalże 300 spotkań!
Elbudplast bronił tytułu zdobytego w grudniu (pokonał zespół Z Kimś), natomiast Bad Boys pierwszy raz mieli okazję zawalczyć o mistrzostwo najwyższej klasy rozgrywkowej. Co ciekawe, te dwie ekipy zaczęły i zakończyły sezon bezpośrednim pojedynkiem – w pierwszym z nich Bad Boys wygrali 66:58. A jak było tym razem?
Wynik celnym rzutem za trzy punkty otworzył Adam Sadło. W kolejnych minutach to jednak „Źli Chłopcy” przejęli inicjatywę i zaliczyli run 10-0. Wtedy jednak Elbudplast celnym rzutem z półdystansu przełamał niemoc strzelecką. Pierwsza kwarta to przede wszystkim nakręcanie tempa przez Szymona Gralewskiego oraz Patryka Zawadzkiego i wygrany ten fragment gry 24:13.
W kolejnej odsłonie podopieczni Macieja Rudzińskiego kontrolowali przebieg gry, a przewaga zespołu oscylowała w granicach 8-10 punktów. Dzięki skutecznej akcji Jacka Kędzi w końcówce, Elbudplast schodził do szatni przegrywając jedynie 34:39.

W przerwie między połowami do akcji wkroczyły najlepsze dwójki, rywalizujące o sztabkę złota. Tę rywalizację wygrali reprezentanci pierwszoligowych Mosquitos – Piotr Broniarczyk i Piotr Kosielski. Na drugim miejscu znaleźli się gracze Shaqtin a Fool – Norbert Gajda oraz Artur Szczerkowski, którzy otrzymali książki od labotiga.pl.

Początek trzeciej kwarty to wymiana ognia i kolejne celne rzuty Macieja Marcjanka, Łukasza Korpeckiego, a po drugiej stronie Kacpra Kromera oraz wspomnianego Zawadzkiego. W połowie tej części meczu na tablicy widniał remis po 47. Coraz więcej emocji dało się odczuć w powietrzu – Szymon Gralewski był faulowany niesportowo, później po mocnym wbiciu punkty zdobył Patryk Wal. W odpowiedzi punktował Andrzej Kruszyński i Jacek Kędzia. Rezultat? Jednopunktowa przewaga obrońców tytułu przed czwartą kwartą.
Po celnej trójce Łukasza Korpeckiego w czwartej kwarcie Elbudplast uzyskał największą przewagę w tym spotkaniu (65:56) i był bliżej wygranej. Bad Boysi jednak się nie zrazili i po dobitce Macieja Szkudlarka zaczęli gonić rywali. Ciężar gry na swoje barki wziął wspomniany Gralewski, który co chwila stawał na linii rzutów wolnych. Na niecałe pół minuty przed końcową syreną Andrzej Kruszyński został znaleziony wolny pod koszem przez Macieja Marcjanka. Niestety, w dość prostej sytuacji przestrzelił, a co gorsza sfaulował niesportowo popularnego „Gralka”, który skutecznie egzekwował rzuty wolne. Tym samym Bad Boys po emocjonującym spotkaniu sięgnęli po mistrzowskie pierścienie!

MVP spotkania trafiło do Szymona Gralewskiego, który zanotował aż 36 punktów, dokładając do tego 7 asyst, 6 zbiórek oraz 3 przechwyty. Wśród przeciwników bardzo dobry mecz zaliczył Jacek Kędzia, zdobywca 22 oczek.

Bezpośrednio po meczu odbyło się Wręczenie Nagród dla najlepszych zawodników i drużyn 48. edycji. Wręczono kilkadziesiąt pucharów, statuetek, dyplomów i medali oraz nagrody rzeczowe. Mistrzowie Superligi otrzymali pamiątkowe, specjalnie zaprojektowane srebrne sygnety.

Organizator: CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Kino Helios Sukcesja, agencja reklamowa Zet Kreska, labotiga.pl – księgarnia internetowa, agencja reklamowa Studio W, UFFO.