Baltic Estate zaczyna budować w Łodzi nieruchomości PREMIUM

Materiał informacyjny - BALTIC ESTATE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Udostępnij:

Baltic Estate - grupa profesjonalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, zaczyna realizować inwestycje premium na łódzkim rynku nieruchomości. Dynamika rynku nieruchomości jest bardzo duża. Udział klientów indywidualnych, którzy kupują domy i mieszkania na własny użytek to około 50 proc. - ocenia Robert Urbański, Prezes Zarządu Baltic Estate sp. z o. o. - Jeśli chodzi o rynek nieruchomości premium, Łódź jest na początku drogi w tym segmencie. Obecnie Baltic Estate zaczyna inwestycję przy ul. Pomorskiej 185 w Łodzi. W trakcie przygotowania jest inwestycja przy ul. Słowiańskiej 6 w Łodzi.

POMORSKA 185 to kameralna, bezpieczna inwestycja, pełna najnowocześniejszych rozwiązań. W pięciokondygnacyjnym budynku mieszczą się 62 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe z balkonami lub ogródkami na parterze. W budynku znajduje się również kondygnacja podziemna, w której są aż 44 miejsca postojowe.

SLOVIANKA to inwestycja, która odznacza się niezwykle dogodną lokalizacją. Położona jest w pobliżu ścisłego centrum Łodzi, w dynamicznie rozwijającej się okolicy. W inwestycji przewidziany jest basen, rozbudowane części wspólne (co-working, sala zabaw, ogród z patio na poziomie +1, dwie kondygnacje garażowe z 63 miejscami parkingowymi).

W pierwszym kwartale 2022 roku Baltic Estate planuje wystartować z inwestycją na Starym Złotnie.

Co wyróżnia inwestycje premium? Jak podkreśla, Robert Urbański, niezależnie od standardu i specyfiki sprzedawanych mieszkań, lokalizacja jest pierwszym kryterium determinującym atrakcyjność inwestycji. - Oczywiście, ta „atrakcyjność” ma inną definicję w przypadku mieszkań rodzinnych, inwestycyjnych czy premium. Rynek premium to przede wszystkim struktura mieszkań (parytet wielkości lokali) oraz swoboda w przestrzeni wspólnej dla właścicieli mieszkań. Gdyby spojrzeć na zagadnienie związane z jakością, udogodnieniami typu pralnia, co-working, sala zabaw dla dzieci, paczkomat, zdalne zarządzanie funkcjami bytowymi mieszkania (zasilanie, ogrzewanie, oświetlenie, otwieranie/zamykanie), zdalny dostęp do podstawowych funkcji wspólnych takich, jak bramy wjazdowe, furtki, itp. to w naszej ofercie mieszkania tzw. nie premium również posiadają te innowacje - mówi.

Specjaliści Baltic Estate mają doświadczenie w projektowaniu i budowaniu mieszkań, biur, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, budynków inżynieryjnych, a także usługowych i produkcyjnych. Firmę współtworzy ponad stu pracowników, którzy w dwóch siedzibach - w Gdańsku i Łodzi - dbają o najwyższy standard każdej realizacji. - Jak najwięcej z całego procesu wykonujemy w ramach naszej grupy - dodaje Robert Urbański. - Zaczynając od akwizycji działek, przez projektowanie i realizację. To pozwala na większą kontrolę procesu i doprowadzenia do wysokiej jakości produktu końcowego. Jeżeli pojawia się przestrzeń, którą organizujemy w oparciu o dostawców zewnętrznych, kryteria doboru takich podmiotów są bardzo rygorystyczne. Jesteśmy profesjonalistami i tego samego oczekujemy od naszych partnerów. Nie stosujemy drogi na skróty - zaznacza.

Z których inwestycji firma jest szczególnie duma? Prezes Zarządu Baltic Estate zaznacza, że nie ma inwestycji, która wywoływałaby w spółce złe wspomnienia, niezależnie czy chodzi o projekty szpitali (wartość niektórych spośród nich przekracza miliard złotych), czy o inwestycje mieszkaniowe.- Już dziś implementujemy w mieszkaniach w Łodzi standard zarezerwowany dla apartamentów premium w centrum Warszawy - mówi Robert Urbański. - I nie chodzi tu tylko o basen, rozbudowane części wspólne, ale również o samo podejście do projektowania - na przykład analizy drgań budynków, operaty akustyczne, instalacje antysmogowe.

Dodaj ogłoszenie