Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bank Zachodni WBK dla firm - bierz i nie mów na co

Redakcja
Eksperci są zgodni, że jednym z kluczowych elementów, niezbędnych do rozwoju sytuacji gospodarczej,jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. O nowych możliwościach finansowania dla przedsiębiorców mówi Paweł Siwa, menedżer ds. kredytów w 1 Oddziale Centrum Banku Zachodniego WBK S.A. w Łodzi.

Skąd pomysł na wykorzystanie Antonio Banderasa w kampanii kredytów dla firm?

Jesteśmy szeroko znani ze świetnych kampanii reklamowych z udziałem gwiazd promujących produkty dla klienta indywidualnego. Jednak działalność Banku Zachodniego WBK koncentruje się nie tylko na usługach dla klientów indywidualnych. Drugą bardzo ważną dla nas grupą klientów są mikro- i małe przedsiębiorstwa. Dlatego zdecydowaliśmy aby w tym roku nasza gwiazda Antonio Banderas był także twarzą naszej oferty kredytowej dla firm.

Proszę mi w takim razie powiedzieć, na jaki cel może wziąć kredyt w Państwa banku właściciel małego przedsiębiorstwa?

W Banku Zachodnim WBK może on liczyć na wsparcie każdej inicjatywy, jaka tylko mu się zamarzy. Jednym z głównych atutów naszej oferty kredytowej dla firm jest to, że w przypadku kredytu przeznaczonego na bieżący obrót nie musimy pytać naszych klientów na jaki konkretny cel, w ramach prowadzonej działalności, przeznaczą otrzymany kredyt. W przypadku przeznaczenia kredytu na cele inwestycyjne, standardowo nie żądamy od klientów przedstawiania faktur. Nasz klient w ramach jednego kredytu może przeznaczyć otrzymane środki zarówno na obrót, jak i inwestycje.

To faktycznie jest bardzo atra-kcyjna oferta finansowania. A na jaką kwotę klient może wziąć kredyt w ramach tej oferty?

W ramach kredytu Biznes Ekspres nasz klient może otrzymać, w zależności od zdolności kredytowej, nawet do 500 tysięcy złotych. Przy czym okres kredytowania może wynieść5 lat a okres karencji w spłacie kapitału nawet sześć miesięcy. Uprzedzając natomiast Pana pytanie o oprocentowanie, wyjaśniam, że u nas dla każdego klienta jest ono ustalane indywidualnie. W tej kategorii na uwagę zasługuje kredyt Biznes Ekspres EBI, którego oprocentowanie dla klientów jest niższe od standardowego dzięki dopłatom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Jak długo trzeba czekać na ta-ki kredyt?

Decyzja kredytowa podejmowana jest bardzo szybko, już w ciągu 24 godzin od momentu poprawnie złożonego wniosku.

A co z firmami, którym potrzebne jest większe wsparcie kredytowe?

Dla nich także przygotowa-liśmy specjalną ofertę Kredyt Biznes Ekspres Hipoteka na finansowanie dowolnego celu związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, w tym także spłatę kredytu zaciągniętego w banku (wyjątkiem jest budowa lub rozbudowa nieruchomości). W tym przypadku dajemy możliwość sfinansowania nawet do 100 procent planowanych inwestycji o ile ich suma nie wynosi więcej niż 3 mln zł (dla nowych klientów limit wynosi 2 mln zł). Zapewniamy okres kredytowania do 15 lat z możliwością uzyskania karencji w spłacie kapitału do trzech miesięcy. Jak wskazuje nazwa produktu, zabezpieczeniem dla tego kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

A jak wygląda sprawa z innymi źródłami finansowania?

Nasi klienci mają do wyboru naprawdę szeroki wachlarz produktów. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak zróżnicowany jest nasz rodzimy sektor małych i średnich przedsiębiorstw i jak różne są potrzeby firm, dlatego staramy się aby każda firma w naszej ofercie znalazła coś dla siebie. I tak, na przykład, firmy mogą liczyć na kredyt w rachunku bieżącym, dzięki któremu mogą finansować bieżące zobowiązania. Wysokość kredytu zależy od wpływów na rachunek bieżący. Naszym klientom zapewniamy również usługi leasingu i faktoringu. Leasingujemy pojazdy, komputery i sprzęt biurowy, maszyny, a nawet nieruchomości. Faktoring jest z kolei rozwiązaniem dla więk-szych firm udzielających tzw. kredytów kupieckich, czyli stosujących odroczone terminy płatności wobec swoich kontrahentów. Dzięki tej usłudze firma będzie mogła otrzymać środki finansowe do tej pory zamrożone w niezapłaconych fakturach. Dzięki czemu poprawi swoją płynność finansową i terminowość regulowanych należności.

Jeśli już wspomniał Pan o rachunku bieżącym, to jak wygląda ta część Państwa oferty dla firm?

Przy tak zróżnicowanej i licznej grupie trudno jest proponować wszystkim te same produkty, dlatego tu także wprowadziliśmy trzy rodzaje rachunków bieżących - MINI, OPTI i MAXI. Różnią się one proporcjami pomiędzy wysokością miesięcznej opłaty, liczbą rachunków dodatkowych oraz wysokością opłat za poszczególne transakcje. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca może dostosować rachunek do swoich potrzeb i zoptymalizować koszty.

Muszę powiedzieć, że faktycznie Państwa podejście do klienta jest bardzo kompleksowe.

Może zabrzmi to dla Pana redaktora jak slogan, ale dla nas naprawdę najważniejszy jest klient i jego potrzeby. Dlatego poza stałym rozszerzaniem naszej oferty, dopasowywania jej do obecnie panujących trendów rynkowych oraz rzeczywistych potrzeb przedsiębiorców, dbamy także o utrzymanie najwyższych standardów obsługi. Dlatego zachęcam wszystkich właścicieli mikro- i małych przedsiębiorstw do odwiedzenia naszych oddziałów i przekonania się, że przygotowana oferta dla MŚP wyróżnia się atrakcyjnością na rynku, a wykwalifikowani doradcy zaprezentują i pomogą wybrać zestaw rozwiązań optymalny dla danej firmy.

Ponadto w każdej z naszych niżej wymienionych placówek w ramach aglomeracji łódzkiej dla pierwszych trzech klientów, którzy po raz pierwszy zakupią jeden z naszych produktów kredytowych w ramach naszej oferty dla MŚP, przygotowane zostały atrakcyjne niespodzianki.
Promocja obowiązuje od 29 listopada 2011r. do 23 grudnia 2011 r.

Dziękuję za rozmowę.

Adresy placówek, w których dostępne są pełne informacje o ofercie, opłatach i prowizjach:

 • Bank Zachodni WBK 1 Oddział w Łodzi, al. Piłsudskiego 3, tel 42 639 17 30 do 33
 • Bank Zachodni WBK 2 Oddział w Łodzi, ul. Sienkiewicz 24, tel. 42 631 82 02
 • Bank Zachodni WBK 3 Oddział w Łodzi, ul. Kilińskiego 59/61 tel. 42 633 06 56
 • Bank Zachodni WBK 4 Oddział w Łodzi, ul. Podgórna 74, tel. 42 672 15 82
 • Bank Zachodni WBK 5 Oddział w Łodzi, ul. Gdańska 57, tel. 42 635 15 85
 • Bank Zachodni WBK 6 Oddział w Łodzi, ul. Adwokacka 2 tel. 42 616 16 55
 • Bank Zachodni WBK 7 Oddział w Łodzi, ul. Warecka 2 tel. 42 611 03 42
 • Bank Zachodni WBK 8 Oddział w Łodzi, ul. Bartoka 70, tel. 42 673 80 18
 • Bank Zachodni WBK 9 Oddział w Łodzi, ul. Wyszyńskiego 24, tel. 42 689 32 70
 • Bank Zachodni WBK 10 Oddział w Łodzi, ul. Piotrkowska 105, tel. 42 638 60 11
 • Bank Zachodni WBK 12 Oddział w Łodzi, ul. Rydzowa 14 tel. 42 613 13 42
 • Bank Zachodni WBK 13 Oddział w Łodzi, al. Piłsudskiego 76, tel. 42 677 98 20 do 25
 • Bank Zachodni WBK 1 Oddział w Pabianicach, ul. Gen. S. Grota Roweckiego 24 tel. 42 225 95 18
 • Bank Zachodni WBK 2 Oddział w Pabianicach, ul. Zamkowa 21, tel. 42 225 94 88
 • Bank Zachodni WBK 1 Oddział w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Wojska Polskiego 69 tel. 42 613 11 67
 • Bank Zachodni WBK 1 Oddział w Zgierzu, ul. 3 Maja 4 tel. 42 714 15 52

Opłata za połączenie telefoniczne zgodna z taryfą operatora

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki